У Люксембургу та Великій Британії відбулися допрем’єрні покази повнометражного фільму-дебюту української режисерки Віри Яковенко «Подвійний іммельманн».
Про це повідомили у пресслужбі Державного агентства з питань кіно.
Зокрема, 28 лютого стрічку за сприяння волонтерської організації Slava Ukrayini Luxembourg, яка допомагає українським біженцям, що прибувають до країни, показали в Національному аудіовізуальному центрі CNA в Дюделанжі.
А в річницю повномасштабного вторгнення відбувся показ у британському місті Йорк — у старовинній залі Церкви святого Михайла (St Michael’s Church). Подію допомогла провести волонтерська організація York Ukrainian Society.
Чорно-білий фільм розповідає про війну на Донбасі, яка почалася ще 2014 року, та нову реальність мешканців «сірої зони», котрі намагаються пристосуватись до життя у нових умовах. У центрі сюжету — члени екіпажу українського літака, що збили російські військові, які встигли вистрибнути з парашутами, але приземлилися на окупованій території. Їм доводиться поодинці вибиратися звідти, подеколи провертаючи «подвійний іммельманн» (фігура вищого пілотажу, що складається з важких до виконання елементів, — прим.ред.) зі своїм життям.
Мати одного з членів екіпажу, намагаючись визволити свого сина з полону, переходить лінію розмежування, щоб його викупити.
За словами авторів фільму, образ «Подвійного іммельманну» — це алегоричне вираження тих непростих процесів, які проходять і громадяни, і сама країна, і надмета цього віражу «до точки повернутись і людиною лишитись».
Авторкою сценарію є українська письменниця Ірен Роздобудько, роль матері зіграла народна артистка України Лариса Руснак, також у стрічці знялися Істан Розумний, Ксенія Баша, Наталія Ярошенко, Володимир Ямненко, Наталія Скрябіна-Смирнова, Олег Щербина, Мирослав Павліченко, Андрій Приходько, Сергій Кучеренко, Любомир Валівоць. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
- У 2020 році сценарій посів перше місце у Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» у номінації «Кіносценарії».
- Раніше українсько-німецький документальний фільм Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі «Прокидаючись у тиші», що розповідає про війну очима українок та дітей, які через російське повномасштабне вторгнення вимушено знайшли прихисток у Німеччині, отримав на Берлінському міжнародному кінофестивалі спеціальну нагороду за найкращий короткометражний фільм у програмі Generation Kplus, а також 2500 євро від німецької благодійної організації для дітей Deutsches Kinderhilfswerk. Також спеціальну відзнаку Міжнародного журі отримала ігрова короткометражна стрічка «Це побачення» Надії Парфан.