В Естонії одностатевим парам дозволили брати спільне прізвище

Почати
2 хв на читанння

В Естонії одностатевим парам надали право брати спільне прізвище, якщо вони уклали договір про спільне проживання.

Про це повідомив Естонський центр прав людини (EIHR).

«Понад рік тому до Естонського центру прав людини звернулися Кадрі та Гелер (імена змінені), які хотіли носити спільне прізвище після підписання договору про спільне проживання. Міністерство внутрішніх справ відмовилося надати їм цю можливість, і ​​пара звернулася до суду за підтримки центру та юристів», — йдеться у повідомленні.

За даними Центру, нині пара та МВС досягли компромісу, і Талліннський комітет із сімейного статусу вже надав їм спільне прізвище. До того ж спільне прізвище отримали ще три одностатеві пари.

Згодом міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс в інтерв’ю Естонському національному мовнику (ERR) підтвердив цю інформацію.

«Немає жодної причини, чому держава повинна стояти на шляху цих людей», — сказав він.

За словами представниці Естонського центру з прав людини Келлі Гроссталь, 27 січня міністр підписав протокол, що підставою для клопотання про спільне прізвище може бути договір про спільне проживання.

Водночас вона наголосила, що йдеться про рішення міністра, а не судову практику. Це означає, що наступний міністр зможе його скасувати чи змінити.

 

  • Раніше Англіканська церква дозволила одностатевим парам «отримувати Боже благословення» щодо цивільного партнерства чи укладання шлюбу.
  • В Україні одностатеві шлюби офіційно не визнаються. У червні 2022 року на сайті президента України з’явилась петиція про легалізацію таких шлюбів. Менш ніж за місяць вона зібрала понад 25 тисяч голосів, необхідних для розгляду главою держави. Президент Володимир Зеленський відповів на петицію, пояснивши, що в умовах воєнного стану зміна Конституції, в якій закріплені права на шлюб, неможлива. Проте, за його словами, уряд вже розробив варіанти рішень щодо легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства.

Фото: mododeolhar: Pexels