Вийшли перші епізоди документального аудіофільму «Полювання на відьом Джоан Роулінг»

Почати
3 хв на читанння

На подкаст-платформах з’явилися перші два епізоди документального аудіофільму «Полювання на відьом Джоан Роулінг», заснованого на дев’яти годинах інтерв’ю з письменницею. Він розглядає деякі з найбільш суперечливих конфліктів нашого часу через призму життя та кар’єри найуспішнішої письменниці світу, авторки поттеріани Джоан Роулінг.

Ведучою стала Меган Фелпс-Роупер, онука священника Фреда Фелпса, який заснував відому однойменну гомофобну та антисемітську баптистську церкву у Вестборо. Почавши спілкуватися з людьми у соціальних мережах, Меган усвідомила, що вчення церкви суперечливе, а спосіб життя її сім’ї не сприяє здоровому зростанню її самої, а також її братів і сестер. Тому жінка у 26 років пішла з церкви, а родина відмовилась від неї.

Меган Фелпс-Роупер написала Джоан Роулінг та запропонувала їй записати інтерв’ю, щоб обговорити низку тем: досвід втечі від фізичного та психологічного насильства у шлюбі, історія появи «Гаррі Поттера» та його значення в скандалі, в якому опинилась письменниця, заборона її книжок та дебати про гендер і стать, правозахисна діяльність Роулінг та багато іншого.

Також у подкасті є інтерв’ю з прихильниками та критиками Роулінг, журналістами, істориками, лікарями тощо.

«Полювання на відьом…» намагається провести паралелі між нападами на Роулінг з боку ультраправих християнських груп через книжки про Гаррі Поттера (закидаючи пропаганду чаклунства) і обуренням через заяви Роулінг про транслюдей.

14 лютого був оприлюднений трейлер аудіофільму, а за два дні газета The New York Times опублікувала колонку Памели Пол під назвою «На захист Джоан Роулінг», що засуджує кампанію проти письменниці, яку, на її думку, намагаються виставити трансфобкою.

«Ніщо з того, що Роулінг сказала, не кваліфікується як трансфобія. Вона не заперечує існування гендерної дисфорії. Вона ніколи не виступала проти того, щоб дозволити людям переходити під терапевтичну та медичну допомогу, що базується на доказах. Вона не відмовляє трансгендерним людям у рівній оплаті праці чи житлі. Немає доказів того, що вона наражає транслюдей на “небезпеку”, як стверджували, і вона не заперечує їхнього права на існування», — написала вона.

На думку Пол, Роулінг піддається нападам через те, що «відстоювала право на простір лише для біологічних жінок, зокрема притулки для жертв домашнього насильства та розділені за статями в’язниці», а також оскільки вона вважає, що «для визначення юридичного гендерного статусу особи недостатньо гендерного самовизначення».

Загалом «Полювання на відьом Джоан Роулінг» складатиметься із семи епізодів, послухати його можна на SpotifyApple Podcasts та інших аудіоплатформах.

  • Улітку 2020 року Джоан Роулінг звинуватили у трансфобії через низку коментарів у Twitter твітів, в яких вона коментувала статтю порталу Devex «Створення рівноправного світу після коронавірусу для тих, хто має менструацію». За рік вона залишила у соцмережі коментар із критикою нової політики уряду Шотландії, яка передбачає, що поліцейські реєструватимуть стать ґвалтівників згідно з їхнім гендерним самовизначенням.
  • У грудні 2022 року Роулінг відкрила в центрі Единбурга центр допомоги та службу підтримки для жінок, які пережили насильство. На сайті Beira’s Place вказується, що отримати допомогу у просторі зможуть «тільки жінки», на трансжінок це не поширюється.

Фото: Facebook J.K. Rowling