В Індії трансгендерні партнери вперше стали біологічними батьками

від | 10.02.2023 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

В Індії у трансгендерної пари вперше народилась дитина.

Як повідомила 21-річна Зія Павал на своїй сторінці Instagram, її партнер 23-річний Захад народив у лікарні в штаті Керала зранку 8 лютого, дитина з’явилася на світ із вагою 2,920 кілограма.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ziya Paval (@paval19)

Павал розповіла BBC, що при народженні була записана як чоловік, проте ідентифікує себе як жінка, а її партнер Захад — навпаки. Вони мріяли про дитину і вирішили народжувати півтора року тому, коли обоє були на різних стадіях процесу зміни статі. Яєчники та матка Захада ще не були видалені, тому за порадою лікарів пара призупинила гормональну терапію на період вагітності.

«Після вагітності вони зможуть відновити терапію статевими гормонами», — запевнив ендокринолог із міста Бангалор, який працював із кількома трансгендерними людьми, доктор Махеш Д. М.

Наразі пара не розголошує ім’я та стать дитини. Вони вважають, що їхній досвід може бути унікальним в Індії, бо «наскільки нам відомо, ніхто ще не називав себе біологічними батьками у спільноті трансгендерів [в Індії]».

За непідтвердженими даними, в Індії живе близько двох мільйонів трансгендерів, хоча активісти кажуть, що їх значно більше.

Партнери розповіли агентству, що спільнота трансгендерів привітно сприйняла їхню вагітність, проте зауважили, що навіть у їхній спільноті є люди, «які вірять у стереотипи». «Вони думають, що трансгендерний чоловік не може виношувати дитину. Це не має значення», — наголосила Павал.

Пару більше турбує те, що після народження дитини їм доведеться більше працювати, щоб звести кінці з кінцями.

Захад походить із християнської родини з рибальської громади міста Тіруванантапурам, отримав освіту бухгалтера, працює в супермаркеті. Він залишив сім’ю, коли зізнався рідним, що є трансгендером. Але дізнавшись, що Захад завагітнів, його родина прийняла пару та допомагала протягом вагітності. Хоча мати Захада спочатку попросила пару не оголошувати публічно про вагітність, тож вони повідомили про це лише минулого тижня, коли жінка дала дозвіл. Водночас рідні Павал досі не привітали її з народженням дитини.

«Я з консервативної мусульманської сім’ї, яка ніколи не дозволяла мені вчитися класичним танцям. [Батьки] були настільки ортодоксальними, що обрізали мені волосся, щоб я не танцювала», — розповіла Павал, яка пішла з дому, щоб взяти участь у молодіжному фестивалі, і більше не повернулася.

Вона вчилася танцювати в громадському центрі трансгендерів, а тепер навчає танцювати студентів у районі Кожікоде.

«Захад повернеться до роботи приблизно через два місяці після народження дитини. Тоді я буду піклуватися про дитину», — зауважила вона.

 

  • У 2014 році Верховний суд Індії постановив, що трансгендерні люди мають такі ж права, як і інші, а у 2018-му скасував статтю кримінального кодексу, яка передбачала штраф або до 10 років позбавлення волі за гомосексуальні зв’язки.
  • Проте трансжінкам та транс-чоловікам досі важко отримати доступ до освіти та охорони здоров’я.
  • Раніше українські трансжінки поділилися власними історіями про те, з якими викликами й труднощами вони стикалися під час переходу та як знаходили вихід зі складних ситуацій, а виконавча директорка громадської організації транслюдей «Когорта» розповіла про те, як діагноз «транссексуалізм» впливає на соціалізацію, пошук роботи та медичне обслуговування.

Фото: Instagram Deepa Rani Sivankutty

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...