Україна долучиться до руху One Billion Rising та щорічного танцю опору проти гендерного насильства — 14 лютого жінки з усієї країни об’єднаються в танці повстання онлайн та офлайн.
One Billion Rising (перекладається як повстання мільйонів) — це ініціатива, яка з 14 лютого 2013 року об’єднує в танці жінок у всьому світі, щоб показати їхню силу, сміливість, прагнення свободи та рівних прав для кожної та кожного. Танцюючи, людина керує своїм тілом, а спільний танець вивільняє енергію, народжує нові форми емоційної та соціальної взаємодії.
Багато жінок у всьому світі вважають танець визвольним і таким, що розширює можливості. Жінки, які зазнали гендерного насильства, часто ненавидять своє тіло. Публічний танець може бути частиною процесу відновлення та переоцінки власного «я». Це спосіб позбутися сорому і страху, відчути свою сексуальність і силу. Це руйнівний, радісний і мистецький спосіб спротиву. Своєю простотою він дозволяє нам йти далі, залучити кожну та кожного, хто цього прагне. Танець — це виклик.
У танцювальних акціях протесту One Billion Rising беруть участь жінки й чоловіки, дівчата й хлопці —мігрант(к)и, студент(к)и, фермер(к)и, хатні робітники/ці й працівники/ці підприємств, вчителі/ки, представники/ці влади та інші.
Завдяки ініціативі One Billion Rising у Гонконгу вдалося привернути увагу до випадків катування хатніх робітниць та засудити кривдників/ць. У Боснії танцювальні повстання стали поштовхом для масштабного розслідування зґвалтувань у воєнний час.
Щоб стати частиною повстання, танцюйте 14 лютого під композицію Break The Chain — гімн заходів One Billion Rising:
- самостійно чи з подругами;
- вдома чи в громадському місті (безпечному для вас);
- запишіть танець на відео та викладіть у соціальні мережі з хештегами #OBR_Ukraine, #riseinsolidarity, #1billionrising.
Знайти відеоінструкцію до танцю, завантажити трек та дізнатися більше про подію можна на сторінці заходу у Facebook та на сторінці ініціативи в Instagram.
- В Україні тема сексуального насильства залишається табуйованою у суспільстві. Лише незначна кількість постраждалих від насильства готова та має змогу озвучити проблему. DIVOCHE.MEDIA разом із адвокаткою та очільницею ГО «Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”» Христиною Кіт розповіли, що можна та потрібно зробити, якщо ви зазнали домагань та сексуального насильства зараз або у минулому та вирішили про це розповісти.