У новій грі про Гаррі Поттера Hogwarts Legacy вперше з’явиться трансгендерна персонажка

від | 07.02.2023 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Розробники нової відеогри Hogwarts Legacy про Гаррі Поттера додали у фентезійний всесвіт трансгендерну персонажку на ім’я Сірона Раян.

Як повідомляє Rolling Stone, минулих вихідних почали з’являтися перші огляди гри, оскільки доступ отримали гравці з Нової Зеландії, а також ігрові журналісти.

У Hogwarts Legacy, події якої розгортаються в 1800-х роках у відомій чаклунській школі «Гоґвортс», гравець зможе обирати стать, ім’я, зовнішність, голос та інші характеристики персонажа. Також можна буде обирати факультет школи та відвідувати заняття, а також вивчати околиці, зокрема верхи на мітлі чи гипогрифі.

Багато хто з оглядачів помітили в Hogwarts Legacy відьму Сірону Раян, яка керує пабом у селі Гоґсмід «Три мітли». З персонажкою гравець взаємодіятиме під час виконання одного з завдань.

У грі Сірона прямо не каже, що вона транслюдина, проте це стає зрозуміло з її діалогу. Так, спочатку вона просить називати її просто на ім’я, а не міс Раян. Говорячи про гобліна Лодгока, вона каже: «Не бачила його багато років, аж доки він не прийшов кілька місяців тому. Але він одразу впізнав мене. Це більше, ніж я можу сказати про деяких своїх однокласників. Йому знадобилася секунда, щоб зрозуміти, що я насправді відьма, а не чарівник».

Видання Rolling Stone зазначає, що включення Сірони у гру «видається, безумовно, необхідним», оскільки шанувальники Гаррі Поттера збиралися бойкотувати гру через скандальні висловлювання авторки поттеріани Джоан Роулінг про транслюдей.

Водночас фанати незадоволені тим, що роль трансгендерної персонажки в грі незначна й незрозуміла. Зокрема, коментаторка відеоігор і журналістка Стефані Стерлінг стверджувала, що чула від розробників Hogwarts Legacy, що «вони додали символічну неігрову трансперсонажку, щоби відвести розмови від Роулінг», а за словами ігрового журналіста Ліама Робертсона, розробники гри називають трансгендерну персонажку «перформативною єрессю».

Шанувальники також розкритикували вибір імені для персонажки. Попри те що Сірона — традиційне кельтське ім’я, деяким не сподобалося, що ім’я трансгендерної жінки починається з «sir», що означає «сер» англійською й використовується як звертання до чоловіків. Декому це навіть здалося дивним узгодженням зі звичкою Роулінг давати деяким персонажам комічні стереотипні імена, як-от Чо Чанг, Шеймус Фінніган чи Ентоні Голдштайн.

На офіційному сайті гри зазначається, що Джоан Роулінг не брала участі в розробленні Hogwarts Legacy.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Суд узяв під варту третього фігуранта справи про вечірки, але він може вийти під заставу

Суд узяв під варту третього фігуранта справи про вечірки, але він може вийти під заставу

Шевченківський столичний райсуд відправив під варту до 1 травня з альтернативою застави у 402,6 тисячі гривень третього учасника та організатора вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат. Як повідомляє Watchers.Media,...

Всесвітня організація з легкої атлетики заборонила трансгендерним спортсменам брати участь у змаганнях серед жінок

Всесвітня організація з легкої атлетики заборонила трансгендерним спортсменам брати участь у змаганнях серед жінок

Всесвітня організація легкої атлетики (World Athletics) заборонила трансгендерним жінкам виступати в жіночій категорії на міжнародних змаганнях. У пресслужбі організації уточнили, що така заборона почне діяти з 31 березня...

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку з трьох українських...