Aleksandra

Роман нідерландської письменниці про війну на Донбасі став фіналістом книжкового пітчингу Берлінале

Почати
3 хв на читанння

Дебютний роман Aleksandra нідерландської письменниці Лізи Віди про війну на сході Україні став фіналістом книжкового пітчингу Books at Berlinale на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2023 року.

Про це повідомляється на сайті Берлінале.

«У приголомшливій українській сімейній сазі Aleksandra героїня розповідає історію своєї бабусі та показує, як особисте життя цієї жінки переплітається з історією Донбасу, з якого вона родом, і з історією Європи загалом», — зазначається на сайті кінофестивалю.

Роман вийшов друком у Нідерландах 2021 року, у центрі сюжету — історія української родини. За дорученням своєї 94-річної бабусі Олександри, яку депортували до Німеччини у 1942 році, авторка Ліза Віда вирушає в Луганськ, щоб знайти могилу свого прадіда Миколи — дядька бабусі Олександри. Приїхавши в Україну, письменниця мандрує крізь час і зустрічає свого прадіда Миколу, який довгі роки чекав на повернення Олександри. Разом із ним Ліза вирушає на пошуки слідів свого двоюрідного брата, вбитого під час війни на Донбасі, яку розв’язала росія, відкриваючи трагічні сторінки козацької родини та України загалом.

Загалом цього року на конкурс подали понад 190 книжок із 30 країн, з яких обрали лише 11 творів письменників з Австралії, Франції, Німеччини, Мексики, Нідерландів, Норвегії, Словенії, Іспанії та Великої Британії.

«Обрані книжки мають особливий потенціал для адаптації в художніх фільмах і серіалах. У широкому діапазоні жанрів вибрані книги ведуть нас до найрізноманітніших місць, тем і питань», — розповіли в оргкомітеті конкурсу.

20 лютого в рамках ініціативи «Книжки на Берлінале» (Books at Berlinale) відбудеться зустріч представників видавництв і літературних агенцій із кінопродюсерами у форматі «один на один», на якій вони обговорюватимуть майбутню екранізацію творів.

 

  • Ініціативу Books at Berlinale, організаторами якої є Берлінський міжнародний кінофестиваль та Франкфуртський книжковий ярмарок, проводять з 2006 року, на заході кінопродюсери знайомляться з літературними творами для подальшого створення їхніх екранізацій. Раніше українська дитяча книжка «Війна, що змінила Рондо» Романа Романишина та Андрія Лесіва отримала відзнаку Берлінського літературного фестивалю.
  • На 73-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, який триватиме 16–26 лютого, покажуть дві українські повнометражні стрічки. Одна з них — ігровий фільм «Ти мене любиш?» режисерки Тоні Ноябрьової — представить Україну у програмі Panorama Берлінале. Ще один учасник Берлінале з України — документальний фільм Аліси Коваленко «Ми не згаснемо» — був відібраний до конкурсу Berlinale Generation.
  • Також на міжнародний короткометражний конкурс Берлінале-2023 відібрали ігровий фільм української режисерки Надії Парфан «Це побачення».