12-річна українська піаністка Катерина Пишнюк
/

Українська піаністка, яка поїхала від війни до Британії, у 12 років отримала місце в Королівській музичній академії

Почати
/
3 хв на читанння

Українська піаністка, 12-річна киянка Катерина Пишнюк отримала місце в найкращому музичному навчальному закладі світу — Королівській музичній академії. Дівчинка разом із матір’ю, професійною піаністкою, виїхала з України до британського Бристолю через місяць після початку повномасштабного вторгнення росії.

Як повідомляє BBC, українки через Facebook знайшли родину, яка погодилася їх прийняти, і місяць чекали на отримання віз, перш ніж переїхати до Бристолю.

Катерина грає на фортепіано з п’яти років і каже, що гра відволікає її від війни. Незабаром після прибуття до Бристолю талановиту дівчинку взяли до Кліфтонського коледжу.

«Дуже приємно, що вона тут, вона неймовірно талановита піаністка — така молода, і вона пройшла через стільки всього, але все ще справді щаслива молода людина», — сказав музичний директор Кліфтонського коледжу Деніел Робсон.

Після того, як Катерина отримала місце в Кліфтонському коледжі, її вирішили відправити на прослуховування в Королівську академію в Лондоні.

За словами бристольської пари Сандерлендів, яка прийняла у себе дівчинку з мамою, вони одразу зрозуміли, що Катерина — виняткова піанінстка.

«Ми пішли на прослуховування в Королівську академію, і для нас була велика честь, що нас допустили, ми не думали, що це буде можливо, але це було просто чарівно почути її гру, тому що коли вона грала у нас вдома у неї були навушники на клавіатурі», — додала місіс Сандерленд.

Сама Катерина Пишнюк говорить, що навіть не мріяла про таке: «Це був великий подарунок від Англії для мене, і я дійсно насолоджуюся ним. Це був дуже щасливий день для мене». Вона додала, що багато чого вчиться у своїх нових вчителів, але сумує за сім’єю, а також за колишнім учителем із фортепіано, який прищепив їй любов до музики.

Також дівчинка дуже сумує за батьком і братом, які залишилися в Україні, і розмовляє з ними щодня: «Я дуже сумую за ними —це дуже важко, тому що це велика відстань, і за місяць буде рік, як я їх не бачила».

  • Повномасштабне вторгнення росії в Україну розпочалося 24 лютого 2022 року близько четвертої години ранку. За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, за майже рік з України виїхало понад 14,5 мільйона громадян, більшість із них — до країни Євросоюзу. 
  • Лише у Польщі, за даними дослідження Польського економічного інституту (PIE), від початку російського вторгнення в Україну знайшли притулок понад мільйон українців. Станом на вересень 2022 року вони створили 3600 компаній з українським капіталом і 10 207 ФОПів. Майже половина з приватних підприємців — жінки.