Українка Катерина Монзуль стала однією з найкращих футбольних арбітринь 2022 року

Почати
1 хв на читання

Українку Катерину Монзуль визнали однією з найкращих арбітринь світу у 2022 році, вона посіла друге місце в рейтингу Міжнародної федерації футбольної історії та статистики (IFFHS). Француженка Стефані Фраппар вчетверте поспіль опинилася на першому місці.

У 2022 році 41-річна харків’янка Монзуль працювала на вирішальних матчах великих міжнародних чоловічих турнірів, обслуговувала фінал чемпіонату Європи серед жіночих збірних Англії та Німеччини, а також судила поєдинки чоловічої Ліги Націй та жіночої Серії А в Італії.

У 2021 році Монзуль була головною арбітринею матчу між збірними Андорри та Англії у кваліфікації до чоловічого Чемпіонату світу-2022 з футболу. Тоді її помічницями призначили українок Марину Стрілецьку та Світлану Грушко. Відеопомічницею арбітерки також була жінка – француженка Стефані Фраппар.

Монзуль стала першою жінкою-суддею з України, яка увійшла до елітної категорії рефері ФІФА.

У 2022 році IFFHS присудила Стефані Фраппар 135 балів, Катерині Монзуль — 45, а замикає трійку Ліна Лехтоваара з Фінляндії — 30 балів.

Цього року 39-річна Фраппар стала першою жінкою-суддею, яка працювала на матчі чоловічого Чемпіонату світу головною арбітринею — між збірними Коста-Рики та Німеччини у третьому турі ЧС-2022. Також вона була призначена арбітринею матчу між збірними Мексики та Польщі.

Раніше вона працювала на Суперкубку УЄФА 2019 року та в чоловічій Лізі чемпіонів — 2020.