Фільм про дітей на Донбасі «Будинок зі скалок» номінували на «Оскар»
//

Документальний фільм «Будинок зі скалок» про українських дітей під час війни внесли у шортліст премії «Оскар»

Почати

Документальний фільм виробництва Данії, України, Швеції та Фінляндії «Будинок зі скалок» потрапив до шортліста на премію «Оскар».

Американська академія кінематографічних мистецтв і наук 21 грудня оголосила список із 15 стрічок-претендентів на найкращий документальний фільм.

Фільм понад два роки знімали на Донбасі, а світова прем’єра відбулася у січні 2022 року.

Героями фільму стали діти та вихователі Лисичанського центру соціально-психологічної допомоги.

«Це фільм про дітей зі складних родин, які потрапили до притулку поруч із війною. В притулку вони проводять дев’ять місяців — і або повертаються до батьків, або потрапляють в інтернат чи прийомну родину», — розповів другий режисер та лінійний продюсер Азад Сафаров.

Режисером фільму став данець Сімон Леренг Вілмонт, продюсеркою — Моніка Хелстром. В Україні співпродюсерками стали Дар’я Бассель та Вікторія Хоменко.

Навесні фільм «Будинок зі скалок» здобув головну нагороду кінофестивалю документального кіно One World, також переміг на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival та у документальному конкурсі Ґетеборзького кінофестивалю у Швеції. На найвідомішому в світі фестивалі незалежного кіно «Санденс» у міжнародній програмі стрічка отримала нагороду у номінації «Найкраща режисерська робота».

 

  • Це вже друга картина Сімона Леренга Вільмонта та Азада Сафарова, яка потрапила до шортліста «Оскара». У 2019 році претендентом був їхній фільм «Віддалений гавкіт собак» про хлопчика, який живе у сірій зоні на Донбасі.
  • На початку грудня Американська кіноакадемія внесла до лонгліста номінантів цьогорічної премії «Оскар» фільм української режисерки та сценаристки Марини Ер Горбач «Клондайк». Проте до шортліста він не потрапив.