Медійниці та правозахисниці виступили проти сексистської акції «5 каналу»

від | 07.12.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Представниці та представники громадських, жіночих, правозахисних і медійних організацій виступили проти сексистської акції «5 каналу» через поширення ним календарів із оголеними журналістками.

Вони категорично засудили такий спосіб збору грошей на потреби армії і вважають цю акцію сповненою дискримінаційних і сексистських наративів.

«Це нівелює роботу, яку роблять медіа і громадянське суспільство для того, аби жінок в Україні, в тому числі військовослужбовиць, не сприймали як сексуальний об’єкт. Жінки-військові самі часто стикаються з сексизмом і сексуальним насильством і вимушені боротися з цими явищами. Ми вважаємо, що збирати гроші на потреби захисників України потрібно у спосіб, який не передбачає просування дискримінаційних і сексистських наративів щодо жінок. Ми проти публічної об’єктивізації жінок», — йдеться у заяві.

Представниці та представники організацій закликали «5 канал» відмовитись від цієї акції й не поширювати цей календар. А також звернулися з проханням до урядової уповноваженої з питань гендерної політики в України, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і Комісії з журналістської етики дати оцінку законності й етичності дій «5 каналу».

Заяву підписали 18 осіб та громадських організацій: голова ГО «Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”» Христина Кіт, голова ГО «Жінки в медіа» Ліза Кузьменко, координаторка Кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» Анастасія Багаліка, засновниця та головна редакторка divoche.media Оксана Павленко, засновниця, голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова, співзасновниця ГО «Жіночий Ветеранський Рух» Катерина Примак, головна редакторка «Громадське радіо» Тетяна Трощинська, головна редакторка «Wonderzine Україна» Анна Хаєцька, воєнна кореспондентка, членкиня ГО «Жінки в медіа» Ірина Сампан, редакторка сайту Кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» Вікторія Кобиляцька, голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, координаторка проєктів Центру прав людини ZMINA Людмила Янкіна, заступник голови Центру прав людини ZMINA Ігор Якубовський, головна редакторка онлайн-видання ZMINA Ольга Падірякова, журналістка сайту НВ, членкиня ГО «Жінки в медіа» Олександра Горчинська, керівниця юридичного напряму ГО «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) Оксана Максименюк, команда експертного ресурсу «Гендер в деталях» та ГО «Ла Страда-Україна».

Раніше, 6 грудня, у День Збройних сил України, «5 канал» випустив календар із фотографіями оголених журналісток. Канал назвав це акцією на підтримку армії. «Гарячий аукціон для Дня ЗСУ: журналістки 5 каналу знялися для благодійного календаря “без цензури”», — йдеться в повідомленні на сайті телеканалу.

«Саме таким чином наша військова операторка, яка весь час їздить на фронт, стала музою для пікантного календаря 5 каналу. Зізнається: це був її підступний план, бо ж хлопці на передовій таке люблять», — розповідають авторки ідеї.


Фото: Facebook Катерина Кельбус

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...