В Індонезії збираються змінити кримінальний кодекс, запровадивши покарання за подружню зраду, співмешкання до шлюбу та образи в бік влади.
Про це з посиланням на заступника міністра юстиції Індонезії Едварда Омара Шаріфа Харіджа повідомляє агентство Reuters.
За словами посадовця, новий кримінальний кодекс буде ухвалений 15 грудня.
Покарання за подружню зраду (до одного року позбавлення волі) можуть призначити лише, якщо є владі поскаржиться чоловік або дружина правопорушника. Водночас повідомити про те, що неодружені люди займаються сексом, можуть їхні батьки. Тим, хто порушить заборону на спільне проживання до шлюбу, загрожує шестимісячний тюремний термін.
Під забороною залишаться аборти (до чотирьох років ув’язнення), за винятком жертв зґвалтувань, та «чорна магія».
За образу президента або державних установ і висловлювання будь-яких поглядів, що суперечать державній ідеології Індонезії, можуть засудити на три роки в’язниці (максимальний термін).
Водночас правки дозволять в деяких випадках замінити смертну кару на довічне ув’язнення після 10 років належної поведінки.
Якщо кодекс буде ухвалений, він поширюватиметься як на громадян Індонезії, так і на іноземців, зокрема туристів на всесвітньо відомому курорті Балі. Підприємці попереджають, що ці нововведення можуть завдати значної шкоди іміджу Індонезії як місцю відпочинку та інвестицій.
«Для ділового сектора застосування цього звичаєвого права створить правову невизначеність і змусить інвесторів переглянути свої інвестиції в Індонезію», — заявила заступниця голови Асоціації роботодавців Індонезії (APINDO) Шинта Віджаджа Сукамдані.
На її думку, положення, пов’язані з мораллю, «принесуть більше шкоди, ніж користі», особливо для підприємств, зайнятих у секторах туризму та гостинності.
-
- Новий кримінальний кодекс в Індонезії обговорюють з 1945 року, коли країни проголосила свою незалежність від Нідерландів. Нововведення мали ухвалити ще 2019 року, але тоді почалися масові протести по всій країні. Десятки тисяч людей вийшли на демонстрації проти законів, що обмежують права людей. У низці міст відбулися жорстокі сутички між протестувальниками та поліцією.
- Індонезія є найгустонаселенішою мусульманською країною у світі. В ній діє безліч законів, що порушують права жінок, ЛГБТК та релігійних меншин.
Фото: Danu Hidayatur Rahman: Pexels