Про ратифікацію Стамбульської конвенції знають 60% українців, а кожен третій хоче бачити більше новин щодо проблем жінок — опитування

від | 29.11.2022 | Новини, Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

В Україні майже кожен третій має запит на висвітлення тем щодо проблем жінок під час війни, які стосуються захисту себе та своєї родини, а також насильства щодо жінок, пов’язаного з війною.

Про це свідчать результати опитування, проведеного InMind на замовлення міжнародної організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки USAID.

Жінки набагато більше зацікавлені в інформації на ці теми, ніж чоловіки.

Про ратифікацію Стамбульської конвенції знають 60% українців, а кожен третій хоче бачити більше новин щодо проблем жінок — опитування

Респонденти зазначили, що в медіа нерідко з’являється інформація про жінок в армії, зокрема про командирок танків, снайперок, парамедикинь тощо. Позитивними, на думку опитаних, є згадування жінок під час звернення президента або привітання захисників та захисниць окремо.

Водночас респонденти часто говорили про відсутність рівноправності в оплаті праці для жінок та чоловіків, розділення професій на «чоловічі» та «жіночі».

Про ратифікацію Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція) знають 60% українців, з них 63% знають про зміни, які запроваджує цей документ, проте без конкретних кроків та деталей.

На думку респондентів, в національних медіа проблему домашнього насильства над жінками стали менше висвітлювати, бо новини про війну витіснили цю інформацію. Водночас у регіональних медіа проблема висвітлюється добре, як і раніше.

Близько третини респондентів (29%) зустрічали у медіа інформацію щодо цивільних партнерств — юридично визнаних державою відносин між двома людьми, однієї або різної статі, які надають їм право на спільну власність, можливість спадкувати майно, право на аліменти та пільги, можливість відвідувати свого партнера в медичних закладах. Однак 42% негативно налаштовані до закріплення такого статусу на законодавчому рівні, підтримують — 35% опитаних, 23% респондентів не змогли визначитися.

Говорячи про цивільні партнерства, опитані переважно згадують петицію на підтримку одностатевих шлюбів на сайті президента України.

«Загалом великого опору цивільним партнерствам респонденти не висловлювали, головним чином пов’язуючи це з тим, що країні необхідний цей інститут для подальшої євроінтеграції. Щодо цивільних партнерств для ЛГБТ-спільноти, думки респондентів виявились або нейтральними (“Мені байдуже, що відбувається за стінкою мого сусіда”), або стримано позитивними (“Ці люди такі самі як ми і мають право маті такі ж самі права”)», — зауважили дослідники та додали, що найбільш схвально про права ЛГБТ висловлювалися молоді респонденти віком 18–30 років.

Опитування проводилося з 8 серпня до 9 вересня 2022 року методом Face-to-face. Респондентами стали українці віком від 18 до 65 років, які мешкають на всіх підконтрольних українському уряду територіях України. Загальна вибірка 2022 = 3250 інтерв’ю (з яких по приблизно 300 інтерв’ю у восьми областях: Київська (включно із Києвом), Вінницька, Дніпропетровська, Львівська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська). Репрезентативна частина 2022 = 1456 інтерв’ю. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,5%.

  • У червні 2022 року Верховна Рада України ратифікувала Стамбульську конвенцію або Конвенцію Ради Європи про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства — міжнародну угоду, яка визнає сексуальне насильство порушенням основних прав людини, а також формою дискримінації щодо жінок. Наразі документ підписали понад 40 країн.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...