//

В Україні запускають кампанію з протидії сексуальному насильству в громадському транспорті

Почати

В Україні в рамках «16 днів проти гендерно зумовленого насильства» стартує нова інформаційна кампанія «Це — сексуальні домагання!», присвячена проблемі домагань у громадському транспорті.

Запуск кампанії запланований на 29 листопада, Міжнародний день правозахисниць. Ініціатором є Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем».

В рамках кампанії на шести станціях київської підземки («Площа Льва Толстого», «Печерська», «Лук’янівська», «Золоті ворота», «Дружби народів» та «Палац спорту») вже з’явились інформаційні плакати з написами «Це просто жарт, обійми, дотик. Повідом про сексуальні домагання. Зупинимо це разом!».

Також на плакаті розміщено інформацію про лінію правової допомоги «ЮрФем: підтримка» та QR-код із посиланням на пам’ятку для потерпілих від сексуальних домагань у громадському транспорті та свідків. У ній описано, що таке домагання, як можуть проявлятись, що робити постраждалим та свідкам.

«Ми хочемо трошки більше розповісти тобі про домагання в транспорті, щоб ти знала, як діяти, якщо це трапиться з тобою або на твоїх очах з кимось ще», — зазначають ініціаторки та розробниці пам’ятки. 

З липня цього року на лінію «ЮрФем: підтримка» почали надходити звернення потерпілих від домагань у метро. Кривдники часто виправдовують свої дії тим, що був натовп чи це просто дотик або ж обійми — начебто нічого страшного не сталось. Утім, це не просто дотик чи обійми. Важливо розуміти, що це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Тому цією кампанією ми хочемо привернути увагу до проблеми та закцентувати на тому, що допомога поруч, а кривдники мають бути покарані. Нині відкрито кілька кримінальних проваджень, триває слідство.