Угорщина посилила правила щодо абортів: Правило прослуховування серцебиття плода

від | Вер 14, 2022 | Вісник сексизму, Новини

Згідно з новим указом, виданим урядом прем’єр-міністра Віктора Орбана угорські жінки, які хочуть зробити аборт, будуть зобов’язані «прослухати серцебиття плоду», перш ніж отримати доступ до процедури. Нова постанова має набути чинності 15 вересня.

Відколи Орбан прийшов до влади у 2010 році, його уряд просуває «традиційні сімейні цінності» та запроваджує низку заходів, спрямованих на підвищення народжуваності в країні. Проте раніше уряд не намагалася змінити відносно ліберальне законодавство Угорщини щодо абортів, – пише The Guardian.

Подібне законодавство було введено в багатьох південних штатах США, таких як Техас і Кентуккі, вимагаючи від жінок почути «серцебиття плоду» перед тим, як зробити аборт як частину «інформованої згоди». Лікарі кажуть, що використання терміну «серцебиття» вводить в оману і не є точним.

З 1992 року в законах Угорщини про аборти не було жодних змін. Відповідно до чинного законодавства, переривання вагітності можна проводити в перші 12 тижнів вагітності за медичними чи соціальними показаннями. У випадках, коли плід нежиттєздатний, операцію можна проводити на будь-якому етапі вагітності.

Угорські політики/ні, активісти/ки та євродепутати/тки розкритикували цей крок.

Угорський уряд «тихенько забороняє аборти, не консультуючись з жінками», — заявила опозиційна депутатка Тімеа Сабо, – Знову тільки чоловіки вирішують долі».

«Аборти не є нічиїм хобі. Але відмовляти жінкам у допомозі та не питати їхньої думки — це варварство, підступність і неприємність», — додала вона, закликавши міністра внутрішніх справ негайно скасувати цей захід.

Фото: Останніми роками в Угорщині зростає риторика та реклама проти абортів (AFP/Getty Images).

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!