Угорщина посилила правила щодо абортів: Правило прослуховування серцебиття плода

від | 14.09.2022 | Вісник сексизму, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Згідно з новим указом, виданим урядом прем’єр-міністра Віктора Орбана угорські жінки, які хочуть зробити аборт, будуть зобов’язані «прослухати серцебиття плоду», перш ніж отримати доступ до процедури. Нова постанова має набути чинності 15 вересня.

Відколи Орбан прийшов до влади у 2010 році, його уряд просуває «традиційні сімейні цінності» та запроваджує низку заходів, спрямованих на підвищення народжуваності в країні. Проте раніше уряд не намагалася змінити відносно ліберальне законодавство Угорщини щодо абортів, – пише The Guardian.

Подібне законодавство було введено в багатьох південних штатах США, таких як Техас і Кентуккі, вимагаючи від жінок почути «серцебиття плоду» перед тим, як зробити аборт як частину «інформованої згоди». Лікарі кажуть, що використання терміну «серцебиття» вводить в оману і не є точним.

З 1992 року в законах Угорщини про аборти не було жодних змін. Відповідно до чинного законодавства, переривання вагітності можна проводити в перші 12 тижнів вагітності за медичними чи соціальними показаннями. У випадках, коли плід нежиттєздатний, операцію можна проводити на будь-якому етапі вагітності.

Угорські політики/ні, активісти/ки та євродепутати/тки розкритикували цей крок.

Угорський уряд «тихенько забороняє аборти, не консультуючись з жінками», — заявила опозиційна депутатка Тімеа Сабо, – Знову тільки чоловіки вирішують долі».

«Аборти не є нічиїм хобі. Але відмовляти жінкам у допомозі та не питати їхньої думки — це варварство, підступність і неприємність», — додала вона, закликавши міністра внутрішніх справ негайно скасувати цей захід.

Фото: Останніми роками в Угорщині зростає риторика та реклама проти абортів (AFP/Getty Images).

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...