«Ти, помножена на три»: стартує освітньо-менторська програма для жінок-лідерок

від | 01.09.2022 | PROMO, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

У квітні 2022 року команда українського НГО Biasless провела опитування серед жінок, які вирішили залишитись в Україні під час війни. Завданням було з’ясувати кар’єрні перспективи та зрозуміти, як підтримати жінок, які, можливо, залишились без роботи, зрозуміли під час війни, що завжди мріяли про іншу справу, або відчули, що не знають, куди рухатись далі.

70% опитаних втратили роботу або залишаються в невизначеному стані через війну та лише 30% відповіли, що мають роботу. На запитання, якої підтримки ви наразі потребуєте, жінки відповіли, що це насамперед допомога в пошуку роботи, на другому місці — менторство, коучинг та психологічна підтримка й на третьому — освіта. 

Основні питання, які наразі хвилюють жінок в розрізі кар’єрних перспектив, — як підготувати себе до участі у відновленні країни, зрозуміти, чого я насправді хочу, та позбутись синдрому самозванки.

У відповідь на ці питання народилась ініціатива підтримки жінок із лідерським потенціалом. Вона розрахована на проактивних українок, які готові розвиватись самі та впроваджувати зміни у своїх громадах, перебувають в Україні або планують повернутись найближчим часом. 

В рамках ініціативи паралельно проведуть дві програмиFemunity.ua та «Прогресія», які розраховані на чотири місяці та складаються з двох блоків.

Перший — це підтримка та перезавантаження в цей складний для всіх час війни й невизначеності. Жінки отримують індивідуальні сесії з менторками, психологами та психологинями, кар’єрними консультантками та коучинями. Другим етапом стане модульне щотижневе навчання та різноманітні лекції з розвитку софт-скілів та бізнес-знань.

«Femunity.ua та “Прогресія” — це історія про велику багаторічну мрію. У 2017 році, потрапивши на тижневу міжнародну жіночу освітню програму для лідерок у США (Vital Voices GAP), я пережила досвід і набула знань, відкриттів та підтримки, які дозволили мені у 2019-му докорінно змінити професійне життя в значно кращий для мене і, сподіваюсь, цінніший для інших бік. Тоді я мріяла зробити схожий за імпульсами проєкт для українок, — говорить Ірина Рубіс, засновниця Biasless, авторка та організаторка програм Femunity.ua та “Прогресія”. — На жаль, час цих програм збігається з занадто непростими часами для нас і нашої країни. Але зараз питання втрачених ідентичностей, кар’єр, звичного оточення, життя, доходу, відчуття безпеки, розуміння майбутнього потребують якнайшвидшої допомоги. І наші всеукраїнські освітньо-менторські ініціативи для талановитих майбутніх лідерок з усієї країни та всіх сфер життєдіяльності стають ще більш актуальними та потрібними. “Ти, помножена на три” — гасло проєктів цього року. Це наша амбіція: випустити когорту зі 150 жінок, які стануть змінотворицями в різних громадах, але їхній голос буде не просто чутно, він буде спрямовувати формування України майбутнього». 

«Ти, помножена на три»: стартує освітньо-менторська програма для жінок-лідерок

Перша програма — «Прогресія» — впроваджується за технічної підтримки UN Women Ukraine і за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Завдяки цьому партнерству 100 українок отримають підтримку та знання від 50 українських та міжнародних спікерок; 10 індивідуальних сесій із професійними психологами, коучинями та менторками. А також п’ять грантів по 100 тисяч гривень авторкам найкращих випускних проєктів від партнерки ініціативи — компанії Ferrexpo.

У «Прогресії» викладатимуть міжнародні експертки (англійською мовою). Половина менторок має міжнародний та європейський досвід. Тож кожна жінка може ретельно переглянути програму й обрати глобалізацію свого досвіду та нетворкінг із жінками всього світу чи найкращих локальних експерток із релевантними нашій країні кейсами рідною мовою.

Серед тренерок: 

Ліза Гейбл, колишня посолка США, авторка бестселерів WSJ і USA Today («Як керувати своїм життям та здійснити поворот в необхідному напрямку»);

Еллен Сні, власниця приватної практики коучингу жінок із високим потенціалом та жінок-керівниць, авторка книжки «Очолюй: як лідерки беруть своє», виступить із темою «Як позбутися невпевненості в собі та синдрому самозванця»;

Зої Сміт, старша віцепрезидентка з питань лідерства та соціального впливу Vital Voices Global Partnership, — з темою «Розуміння своєї рушійної сили та розробка стратегії розвитку життя та кар’єри»: важлива лекція від Зої Сміт, яка допоможе розкрити сутність поняття кар’єри та життя глибше.

«Ти, помножена на три»: стартує освітньо-менторська програма для жінок-лідерок

Друга програма — Fe_Munity.ua — програма зростання та підтримки жінок від Ferrexpo. У Fe_munity.ua викладатиме більше українських експерток, які мають великий національний досвід впровадження різних проєктів, ініціатив та розвитку бізнесів на території України. В програмі не буде потужної психологічної підтримки, але її унікальною складовою є тест TriMetrix® EQ. Кожна учасниця зможе отримати аналітику свого потенціалу, сильних та слабких сторін і персональну консультацію за результатами тестування.

«У період розгубленості та нерозуміння наступного кроку зарано йти навчатись, починати варто з занурення в себе. Я сама пройшла цю кризу три роки тому й розумію, що одному нас не навчають ані в школах, ані в вишах, ані на жодних курсах — шукати себе. Ми не завжди обираємо правильний шлях, а інколи наші пріоритети та бажання просто змінюються. Війна для багатьох жінок стала тригером змін, але вони потребують підтримки в цій критичній точці, — розповідає Дар’я Черкашина, директорка з маркетингу та PR Biasless, співорганізаторка програм. — Тому наша ініціатива складається з двох блоків, перший з яких допоможе жінкам уточнити свій фокус, знайти сильні сторони, зрозуміти, куди рухатись далі. Він включає індивідуальні консультації з психологами, коучинями. Окрім того, всі учасниці пройдуть тестування TriMetrix EQ — інструмент оцінки та розвитку персоналу, який працює у 115 країнах і використовується HR-директорками та директорами провідних компаній світу. Тільки після цього ми пропонуємо жінкам вже отримати знання та менторство й почати рух до своїх мрій». 

Надіслати заявку 

 

 

 

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

«Землячки» запустили флешмоб #WhiteFlagKillerTag проти участі російських спортсменів в Олімпійських іграх

«Землячки» запустили флешмоб #WhiteFlagKillerTag проти участі російських спортсменів в Олімпійських іграх

Громадська організація «Землячки», яка підтримує захисниць на фронті необхідною амуніцією, формою, взуттям та боксами з «жіночою гуманітаркою» запустила флешмоб #WhiteFlagKillerTag проти участі російських спортсменів в...

У понад третини благодійників спостерігається професійне вигорання — дослідження

У понад третини благодійників спостерігається професійне вигорання — дослідження

Понад третина (36%) працівників/ць благодійної сфери перебувають на стадії професійного вигорання. Про це свідчать результати дослідження «Професійне вигорання працівників благодійного сектору», проведеного українським...