«Розкажи ЮрФем». Канал допомоги постраждалим від сексуального насильства

від | 21.07.2022 | Новини, Підмога

Час читання: ( Кількість слів: )

«Не варто мовчати! Є люди, які готові допомогти. А винні обов’язково будуть покарані!» Такі заклики регулярно супроводжують дописи Viber-каналу «Розкажи ЮрФем», мета якого – допомогти постраждалим від сексуального насильства.

Ідея створити канал з’явилась у команди Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» майже відразу з початком війни:

«У квітні ми запустили ЮрФем підтримку – ініціативу щодо безоплатної допомоги потерпілим. У нас є адвокатки та адвокати, що готові безоплатно надавати консультації і повний адвокатський супровід. Ми шукали шляхи, як підтримати людей інформаційно, як повідомити, що наші фахівці/чині готові допомогти. Так з’явилась ідея відкрити спільноту у Viber, бо це найпопулярніший месенджер в Україні. Ми знали, що у Viber вже є освітні ініціативи, і вирішили запропонувати компанії підтримати нас у роботі з не надто популярною, але важливою і чутливою темою», – пояснює Ярина Волошин, керівниця відділу комунікацій «ЮрФем».

Команда Rakuten Viber в Україні підтримала ідею та допомогла втілити її в життя. PR-менеджерка Rakuten Viber в Україні Олександра Колеснікова каже: «Від початку війни ми в українській команді Rakuten Viber повністю переключились на підтримку ініціатив, які допомагають українцям під час війни. ЮрФем працює з темою допомоги постраждалим від сексуального насильства, яка, на жаль, іще більш актуальна зараз, і про яку в суспільстві не звикли говорити. Ми сподіваємось, що завдяки розголосу ті, хто потребує юридичної допомоги, зможе її отримати».

За два місяці з дня створення каналу до нього долучились вже понад півтори тисячі користувачів/ок. Протягом цього часу на каналі опублікована інформація про прояви сексуального насильства, алгоритми дій для постраждалих та свідків, у тому числі дітей, фіксацію доказів насильства тощо.

Фахові поради готують адвокати/адвокатки «ЮрФем: підтримки» та психологи й психологині благодійного фонду «Сильні».  Ініціаторки створення каналу вірять, що таким чином вдасться зняти завісу перед темою сексуального насильства, яка, на жаль, не дає багатьом постраждалим звернутись по допомогу.

*Для того, щоб отримати безоплатну допомогу від «ЮрФем: підтримки», зателефонуйте за номером 068-145-55-90, напишіть у Viber чи інші месенджери або заповніть заявку на сайті.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Переважна більшість підлітків бачать своє майбутнє в Україні й хочуть бути корисними під час відбудови країни — опитування

Українська молодь (13–19 років) вірить у перемогу України, планує своє майбутнє після війни на Батьківщині та хоче бути корисною у післявоєнній відбудові країни. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного...

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Громадська організація «Ла Страда — Україна» створила відеоінструкції з самозахисту для дівчат — серія з 20 роликів, як убезпечити себе в громадських місцях. «Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі....