«Розкажи ЮрФем». Канал допомоги постраждалим від сексуального насильства

від | Лип 21, 2022 | Новини, Підмога

Час читання: ( Кількість слів: )

«Не варто мовчати! Є люди, які готові допомогти. А винні обов’язково будуть покарані!» Такі заклики регулярно супроводжують дописи Viber-каналу «Розкажи ЮрФем», мета якого – допомогти постраждалим від сексуального насильства.

Ідея створити канал з’явилась у команди Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» майже відразу з початком війни:

«У квітні ми запустили ЮрФем підтримку – ініціативу щодо безоплатної допомоги потерпілим. У нас є адвокатки та адвокати, що готові безоплатно надавати консультації і повний адвокатський супровід. Ми шукали шляхи, як підтримати людей інформаційно, як повідомити, що наші фахівці/чині готові допомогти. Так з’явилась ідея відкрити спільноту у Viber, бо це найпопулярніший месенджер в Україні. Ми знали, що у Viber вже є освітні ініціативи, і вирішили запропонувати компанії підтримати нас у роботі з не надто популярною, але важливою і чутливою темою», – пояснює Ярина Волошин, керівниця відділу комунікацій «ЮрФем».

Команда Rakuten Viber в Україні підтримала ідею та допомогла втілити її в життя. PR-менеджерка Rakuten Viber в Україні Олександра Колеснікова каже: «Від початку війни ми в українській команді Rakuten Viber повністю переключились на підтримку ініціатив, які допомагають українцям під час війни. ЮрФем працює з темою допомоги постраждалим від сексуального насильства, яка, на жаль, іще більш актуальна зараз, і про яку в суспільстві не звикли говорити. Ми сподіваємось, що завдяки розголосу ті, хто потребує юридичної допомоги, зможе її отримати».

За два місяці з дня створення каналу до нього долучились вже понад півтори тисячі користувачів/ок. Протягом цього часу на каналі опублікована інформація про прояви сексуального насильства, алгоритми дій для постраждалих та свідків, у тому числі дітей, фіксацію доказів насильства тощо.

Фахові поради готують адвокати/адвокатки «ЮрФем: підтримки» та психологи й психологині благодійного фонду «Сильні».  Ініціаторки створення каналу вірять, що таким чином вдасться зняти завісу перед темою сексуального насильства, яка, на жаль, не дає багатьом постраждалим звернутись по допомогу.

*Для того, щоб отримати безоплатну допомогу від «ЮрФем: підтримки», зателефонуйте за номером 068-145-55-90, напишіть у Viber чи інші месенджери або заповніть заявку на сайті.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!