//

Навчання для дітей: онлайн школи, аудіокниги та пізнавальні зустрічі

Почати
//
7 хв на читанння

Освітні проекти України, освітяни, приватні школи, книгарні, бібліотеки та видавництва об’єднались і тримають свою лінію фронту – надають безкоштовну дистанційну освіту для українських дітей.

Зібрали можливості для школярів і не тільки долучитись до навчання, зануритись у теплу атмосферу розважальних та пізнавальних зустрічей, прослухати навчальні курси чи аудіокниги. Разом – переможемо.

Безкоштовна дистанційна загальна середня освіта для учнів загальноосвітніх шкіл в умовах воєнного стану:

ГО«Смарт освіта» та Нова Українська Школа
пропонує серію онлайн-зустрічей з вчителями. Наприклад, у розкладі вже є арт-терапевтичні заняття, заняття зі створення власної казки, заняття від шевченкознавця «Як Шевченко русню валив» тощо. Заняття розраховані на учнів 5-11 класів. Розклад оновлюється щодня. Можна долучитись до зустрічей у Zoom, але є посилання і тільки для перегляду. Усі деталі тут.

Центр освіти «Оптіма»
відкриває безкоштовний доступ до навчальної платформи в режимі «Екстерн з доступом до навчального матеріалу» для учнів 1-11 класів. Користувачі зможуть отримувати оцінки за виконані завдання, слухати вебінари. Через велику кількість бажаючих можуть виникнути труднощі з реєстрацією, у такому разі працівники школи просять спробувати зареєструватись пізніше. Для реєстрації потрібна електронна пошта, на яку надсилають пароль для входу. Деталі. 

JAMM School
надає доступ до дистанційного навчання для дітей 5-11 класів. Навчання у школі здійснюється за Гарвардською методикою. Приєднатись до безкоштовного навчання можна, зареєструвавшись на платформі. 

«Центр Дистанційної Освіти «Джерело»
надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» (програма 1-11 класів). Доступ надається до кінця навчального року. Зареєструватись.

Академія Сучасної Освіти А+
пропонує онлайн навчання дітям з усієї України від 2 до 17 років, долучитись: у Zoom, посилання на сайті, там же можна знайти посилання на телеграм канал з розкладом занять. Проводяться заняття зі шкільних предметів, а також арт-творчості, руханки для малюків та фітнес і йога для старших дітей.

Науковий ліцей Клима Чурюмова
пропонує безкоштовну реєстрацію на уроки та зустрічі з психологом. Доступ надається до шкільної програми, Speaking Club, науково-популярних лекцій, авторських курсів від вчених та митців тощо. Зареєструватись. 

Науково-дослідницька школа «Базис»
публікує завдання для учнів 1-4 класів, планує додати завдання для 5-6 класів
Долучитись: у вайбері.

Платформа ThinkGlobal
проводить живі уроки, пропонує навчальні матеріали на весь рік та різноманітні онлайн активності для дітей. За розкладом можна слідкувати на їхній сторінці.

Alterra School
відкриває вільний доступ до екстернат-платформи ALTERRA ONLINE EXTERNAT. Деталі можна дізнатись на фб сторінці.  Доступи до навчання на платформі. 
1 клас логін/пароль alterraprone
2 клас логін/пароль alterraprotwo
3 клас логін/пароль alterraprothree
4 клас логін/пароль alterraprofour
5 клас логін/пароль alterraprofive
6 клас логін/пароль alterraprosix
7 клас логін/пароль alterraproseven
8 клас логін/пароль alterraproeight
9 клас логін/пароль alterrapronine
10 клас логін/пароль alterraproten
11 клас логін/пароль alterraproeleven

Проєкт School Navigator
пропонує уроки українською та англійською мовами, зареєструватись для перегляду в режимі реального часу. Переглянути уроки у записі.  Проєкт пропонує заняття для школярів 1-11 класів, а також для дошкільнят 3-6 років.

«Атмосферна школа»
пропонує безкоштовний доступ до пакету «Слухач»: лекції, презентації, лабораторні роботи, інтерактивні завдання для перевірки, доступ до електронних підручників. Реєстрація на сайті. 

Математична онлайн-платформа GIOS
відкриває доступ для вчителів та їх класів до 31 березня за посиланням. Реєструватись можуть тільки вчителі, які отримають доступ до використання матеріали для учнів з 5 по 9 клас, можна підключити декілька класів

Ліцей Гранд-Експо
пропонує доступ до своїх кейс-уроків. За новинами можна слідкувати на сторінці ліцею в інстаграм. 

Мистецтво

Bright Kids Ukrainian Online School
запрошує дітей від 6 років та дорослих на онлайн майстер класи з писанкарства. Всі отримані кошти пересилаються на потреби української армії

щоп’ятниці о 19.00 за Чикаго (11.00 за Києвом) – 18 березня – 8 квітня або
щосуботи о 18.00 за Чикаго (10.00 за Києвом) – 19 березня-9 квітня
Курс з 4 занять, по 1.5 год кожне заняття ($60)

Реєстрація: на сторінці у фейсбук. 

Розваги, пізнавальні та навчальні зустрічі для дітей

Журнал«Куншт»
запускає серію онлайн-подій для дітей «кунштики». Перший ефір провела Марія Павловська, морська біологиня, науковиця з національного антарктичного наукового центру України.

Освітня платформа OkStudy
залучає всіх дітей з України до безкоштовних щоденних онлайн зустрічей (танці, ігри, англійська, перегляд фільмів). Подробиці – на їхній сторінці та телеграм каналі.

ГО «Смарт Освіта»
проводить пізнавальні онлайн зустрічі для дітей. Слідкувати за розкладом можна тут. Якщо дитина хоче долучитись до зустрічі, необхідна реєстрація.

Читацький клуб «Лідер»
пропонує безкоштовні онлайн зустрічі для юних читачів.
Деталі – на сторінці клубу. 

English to the East
неформальна школа, цікаві форми уроків, квести.

Технології

Комп‘ютерна Академія ШАГ
пропонує дітям 7-14 років серію онлайн майстер-класів та тематичних зустрічей: безпека в інтернеті, розробка ігор за допомогою Construct, перші кроки для заробітку на NFT тощо. Деталі – на їхній сторінці або на сайті.

Scratch Junior – вступ до програмування» (Записано у 2020/21 році, для дітей 5-8 років)
Урок-3 2.03.22
Урок-2 1.03.22 
Урок-1 28.02.22

Англійська мова

STUDY.UA пропонує доступ до вивчення англійської мови для учнів 5-11 класів. Початок навчання 11 березня, навчання безкоштовне для всіх дітей України, для участі необхідна реєстрація на сайті.

Базова граматика англійської у мультфільмах. 

Онлайн-бібліотеки у вільному доступі

Електронні книги видавництва «Ранок».
Аудіоказки українською, які після завантаження будуть доступні і в режимі офлайн від телеграм каналу «Павлуша і Ява». 
Телеграм канал з українськими казками в аудіоформаті.
Бібліотека Yakaboo з книгами в аудіо та електронному форматі.
Безкоштовний доступ до мультфільмів та аудіоказок від MEGOGO.
Безкоштовний доступ до аудіокниг на Абук.

Ютуб канали для навчання

Одеська школа«Паляниця»
Щодня виходитимуть навчальні ролики, наприклад вже є ролик з аеродинаміки, який пояснює, чому літаки летять і не падають, а літаки загарбників – падають.

Шкільний курс фізики пана Віктора:
Шкільний курс математики Олександра Борисовича
Канал ongradient (пояснення складних тем з алгебри та геометрії)