Справа Шикової: Судове засідання та нова адвокатка

від | Січ 15, 2022 | Вісник сексизму, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Уже понад рік 26-річна Анастасія Шикова провела за ґратами у СІЗО через те, що захищаючись від чоловіка, вона поранила його ножем. Насті інкримінують 121 статтю Кримінального кодексу України — умисне завдання тяжких тілесних ушкоджень. Їй загрожує від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Передісторія

З нападником Анастасія була знайома недовго — кілька разів зустрічалися за кавою. Втім, коли Настя вимушена була з’їхати з орендованого житла, чоловік, який мешкав із батьками, запропонував їй тимчасово пожити у нього. Про це розповіла сама Настя в коментарі для «Повага. Кампанія проти сексизму».

В якийсь момент, коли в гостях була подруга Анастасії, чоловік почав проявляти до неї знаки уваги, зокрема тілесні. Тоді дівчина сказала йому, що їй подобається подруга, сподіваючись, що на цьому він заспокоїться. Проте через належність Анастасії до ЛГБТ-спільноти чоловік став ще більш агресивним і почав погрожувати «вивезти їх на Труханів, щоби розібратися, хто тут зайвий». 

І коли Настіна подруга вийшла з кімнати, чоловік почав хапати дівчину та намагатися роздягти — аби захистити себе від зґвалтування, дівчина вдарила нападника кухонним ножем. Зі слів Насті, вона дала свій телефон, аби чоловік викликав швидку.

Згідно з матеріалами справи, чоловік нібито постраждав під час спільного вживання алкогольних напоїв, «на підставі ревнощів» з боку Насті.

Від Насті відмовилися кілька державних адвокатів, а ті, що «займалися» справою, не мали жодної стратегії захисту і ніяк не намагалися допомогти постраждалій. У справі Шикової було 15 судових засідань, 10 із яких не відбулися саме через так звану сторону захисту.

У СІЗО дівчину тримають уже рік, тому що вона родом із Брянки на Луганщині, яка нині окупована Росією, і суд боявся, що Анастасія втече на непідконтрольну територію.

Засідання 14 січня

Справу Шикової розглядає Печерський районний суд Києва. Анастасії вдалося знайти адвокатку Вікторію Гапоненко, яка допомагає їй безоплатно. Судове засідання перенесли на 3 лютого, щоби Вікторія встигла ознайомитись із матеріалами справи.

«У справі дуже часта зміна адвокатів та адвокаток. Складається враження, що Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність взяв прогул — довготривалий. Після ознайомлення з доступними матеріалами справи (на це пішло 2 дні) я маю багато питань до досудового розслідування»,сказала адвокатка під час виступу у суді. 

Під час засідання Анастасії стало погано, поки чекали швидку, потерпілу вивели до конвоїрської кімнати, куди адвокатці не дозволили увійти і навіть не дозволили поспілкуватися з підзахисною через двері. Гапоненко викликала поліцію через те, що її недопускають до підзахисної, але доки патруль їхав — Настю встигли вивезти у СІЗО.

До будівлі суду прийшли близько 15 людей, щоби підтримати Настю і надати справі ширшого розголосу.

«Я сьогодні прийшла, щоб підтримати Настю. Я в принципі знаю цю ситуацію в Україні, які у нас суди, і яке у нас діряве законодавство, — розказує одна з активісток Вероніка. —  У мене не вкладається в голові, що дівчинку мусолять рік, не випускають і справа не рухається далі. Дівчину рік тримають під вартою, а чоловік, який на неї нападав, навіть не загинув. Дівчина просто себе захищала, і оця дірявість законодавства щодо самозахисту — не поодинокий випадок». 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!