Placeholder Photo

10 серіалів, які ви пропустили в 2020 році

Почати
6 хв на читанння

Новорічні канікули – час подивитися всі ті серіали, які пропустили протягом року. Звичайно, повз вашу увагу не пройшли хіти на кшталт «Ферзевого Гамбіту» чи «Повернутися назад», але певні, що є ще кілька новинок 2020 року, які не так жваво обговорювалися у соціальних мережах.
Блідий кінь
The Pale Horse
BBC One
10 серіалів, які ви пропустили в 2020 році
Не уявляєте собі канікули без чергової екранізації Агати Крісті? Маємо для вас подарунок, та готуйтесь, що цей серіал із двох епізодів здивує. Попри те, що над екранізацією працювала сценаристка Сара Фелпс, яку ми вже знаємо за «І нікого не стало» та «Вбивства за алфавітом», «Блідий кінь» радше схожий на містичну історію, ніж на детектив. Серіал вабить своєю естетикою та дуетом Руфуса С’юелла і Каї Скоделаріо.
Мадам Сі Джей Вокер
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker
Netflix

В основі серіалу реальна історія першої американки, яка заробила мільйон доларів та запровадила ідею мережевого маркетингу. Мадам Сі Джей Вокер запустила власну лінію косметики для волосся та зростила її з нуля до великої фабрики. Ця історія відбулася на початку 20 століття, та ідеї, які порушуються у серіалі, здаються актуальними і в наш час.
Я можу тебе знищити
I May Destroy You
BBC One, HBO

Серіал продовжує тему насильства, тілесності та культури згоди на телебаченні й надає їй нового звучання. Це тривожний, змішаний монолог жінки, яка мучиться важкими флешбеками, але намагається жити далі у звичайному темпі. Арабелла — молода лондонська письменниця, після першого роману вона отримала визнання, прихильників та контракт на наступну книжку. Писати Арабелла поїхала до Італії, знайшла нового коханця, але аж ніяк не натхнення. Повернувшись до Лондона, обіцяє на ранок здати чернетку. Намагається писати, але зривається до нічного клубу з друзями. На ранок знаходить себе за столом із подряпиною на лобі та страшними флешбеками. З часом вона розуміє, що її зґвалтували, попередньо накачавши наркотиками. Авторка Міхаела Коель розповіла, що в основі серіалу її реальний досвід.
Без громадянства
Stateless
ABC, Netflix

Серіал розповідає про табори біженців у Австралії. Творці амбітно хочуть привернути увагу до проблеми умов у таборах, але цікаво інше. Усередині сюжету – реальна історія. Софі, яку грає Івонн Страховскі, – австралійська стюардеса, яка потрапляє до секти, де її присоромлюють та виганяють. Після вигнання сім’я наполягає на примусовому лікуванні, та Софі вдається до втечі. Через плутанину та свою брехню колишня стюардеса потрапляє до табору біженців. Окрім головної лінії, серіал – калейдоскоп важких людських історій. Серед продюсерів (і на екрані, звичайно) з’являється Кейт Бланшетт.
Завантаження
Upload
Amazon Prime Video

Серіал подекуди нагадує «Чорне дзеркало». Історія розгортається в альтернативному майбутньому, де крім автомобілів на автопілоті, люди змогли створити диджитальний рай. Після смерті родичі померлого можуть оплатити його перебування у найкращому світі. «Завантаження» – прекрасна сатира на сучасність, де не обходиться без історії кохання між загиблим Нейтаном та його ангелом-наглядачкою Норою.
Ми – ті, ким ми є
We Are Who We Are
HBO, Sky Atlantic
10 серіалів, які ви пропустили в 2020 році
Серіальний дебют режисера Луки Ґуаданьїно схожий на довгий літній фільм, який розділили на серії. В атмосфері воєнної бази в Італії підлітки шукають себе, а знаходять справжню дружбу. Дорослі ж постійно перетравлюють особисті драми та намагаються просто жити, примиряючись із собою. Важко вихопити сюжет із розповіді Ґуаданьїно, але враження – ніби гортаєш свої підліткові щоденники. Після цього серіалу ваш плейлист точно поповниться кількома новими треками.
Тільки для дорослих
Adult Material
Channel 4
10 серіалів, які ви пропустили в 2020 році
Британський серіал про порноіндустрію. Гейлі Сквайрс грає відому акторку фільмів для дорослих. Джолін Долар – справжня зірка у своїй сфері, любляча мама та гарна дружина, вона жонглює своїми ролями, борючись за можливості. Насправді цей серіал – дискусія про секс та порно.
Індустрія
Industry
HBO

Серіал про зумерів, які підросли та почали робити кар’єру. Майбутні фінансисти проходять випробувальний термін у відомому інвестиційному банку в Лондоні, постійно вживають наркотики, займаються сексом та мріють знайти своє місце під сонцем. Здається, ніби герої «Ейфорії» таки закінчили коледжі та увірвалися у доросле життя, але до кінця не вийшли з підліткового віку. Та переосмислення роботи корпорацій тут немає, виживуть, як завжди, лише трудоголіки, та певно, що не всі. Творці серіалу мали досвід в інвестиційній сфері, що загалом плюс, та глядачі ризикують заплутатися у світі фінансових операцій.
Бортпровідниця
The Flight Attendant
HBO Max
10 серіалів, які ви пропустили в 2020 році
Повернення на екран Кейлі Куоко, тому здається, що це історія в стилі «а що, якби Пенні стала стюардесою». Головна героїня веде веселий спосіб життя між польотами, поки не зустрічає в першому класі чоловіка з книгою «Злочин і кара», а на ранок прокидається поруч із його закривавленим трупом. На перший погляд, це комедійний шпигунський детектив, та він приховує в собі декілька різних шарів – від внутрішнього діалогу-зростання головної героїні до об’ємності другорядних персонажок, кожна з яких долає свій шлях.
Дикі
The Wilds
Amazon Prime Video
10 серіалів, які ви пропустили в 2020 році
Дев’ять дівчаток у результаті авіакатастрофи потрапляють на острів, де їм треба якось виживати. Десь ми це вже бачили? Так, «Володар мух» Голдінга надихнув уже багатьох, та «Дикі» це не просто нова жіноча версія, де британських хлопчиків замінили американськими дівчатами. Творці рясно змастили сюжет відсиланнями до реаліті-шоу на виживання та з перших серій розкрили карти – все не випадково, а божевільний експеримент.