Щаслива пора лесбійських ромкомів

від | Гру 17, 2020 | Дивитися

Перші враження від нового різдвяного фільму Клеа ДюВалл із Крістен Стюарт у головній ролі.
На день подяки на стримінговій платформі Hulu вийшов різдвяний ромком «Щаслива пора» («The happiest season»), прем’єру в Україні на великих екранах обіцяли 31 грудня. Зараз фільм лідирує за кількістю переглядів під час вихідних та свят на Hulu. І після крапки ми губимо цю інформацію у потоці передноворічних рекомендацій, якби не одна деталь: головна пара у фільмі – лесбійська.

 
За сюжетом головна героїня Еббі (Маккензі Девіс) випадково запрошує свою партнерку Гарпер (Крістен Стюарт) відсвяткувати Різдво разом із її сім’єю. Гарпер планує зробити пропозицію коханій і попросити благословення у її батьків, але є проблема – сім’я Еббі не в курсі, що вона лесбійка. Якщо ви впізнаєте сюжет, то це невипадково – подібна історія була в іншому різдвяному ромкомі «Make the Yuletide Gay», де головна пара була гейська. Власне «Щаслива пора» слідує логіці романтичних комедій – «зустріч-розлука-примирення» зі щасливим фіналом (очевидний спойлер) і акуратним конфліктом, щоби різдвяний ранок зустрічати в обіймах.

Широку аудиторію фільм тішить впізнаваними акторками, насамперед Крістен Стюарт, яка вже відома не тільки активною акторською роботою, а й життєвою позицією (що приваблює не менше ніж типаж). Історія самої Стюарт може слугувати сюжетом для ще одного фільму про камінг-аут, із драматичними історіями про нав’язані романи з партнерами на майданчику (привіт, «Сутінки» і всі скандали пов’язані з ними) зі страхом розкриття і буття відвертою. Як сказала сама акторка в інтерв’ю режисерці цього ж фільму Клеа ДюВалл: «Тема фільму «Щаслива пора» тригерить мене. Я не хочу акцентувати на своїх проблемах камінг-аутів, бо знаю, що багатьом ця тема болить сильніше. Жити у цьому світі, будучи квір – це завжди боляче. Проте фільм розповідає про цю проблему у наймиліший із можливих способів». Партнерка за фільмом Стюарт – Маккензі Девіс, відома як та сама дівчина з «Термінатора», а також ви могли впізнати її у тій самій лесбійський серії «Чорного дзеркала» («Сан Джуніперо»).

Клеа ДюВалл, Маккензі Девіс, Крістен Стюарт


Їхня гра зворушлива і розважлива – аби добре провести з ними вечір, але не перейматись, якщо посеред фільму вам зателефонує кур’єр із піцою. Окремий лайк за гру другорядних героїв – найкращого друга Гарпер (Ден Леві) і мами Еббі (Мері Стінберген) – їхні жарти задавали настрій стрічці.

Ден Леві та Крістен Стюарт


Ключова тема фільму – камінг-аут, і тут аплодисменти режисерці Клеа ДюВалл, бо ж показати цю проблему у форматі ромкому, без перекосу в бентегу та ще й із добрим післясмаком віри в казку – це щось. Клеа ДюВалл більш відома як акторка, один із її дебютних фільмів став культовим, проте But I’m a Cheerleader у нас маловідомий. Ви могли бачити її у серіалах «Віцепрезидент», «Оповідь служниці», «Американська історія жахів», «Баффі – винищувачка вампірів».
Клеа відкрита лесбійка, як зазначила сама режисерка, «багато в чому цей фільм автобіографічний». «Я була на місці обох героїнь – і тієї, яка боїться камінг-ауту, і тієї, яку представляють батькам «просто подругою». Довгий час я не бачила себе в «універсальних різдвяних історіях», тому вирішила розповісти свою», – пояснила вона.
У контексті сім’ї страх камінг-ауту вивели на ширший рівень – як страх утрати любові близьких, тієї самої любові, яку треба завойовувати і підживлювати образом ідеальності. І що за ідеальними усмішками твоїх близьких може бути приховано багато болю і багато страхів – бути відкинутим, викресленим із сімейної історії. Політичні контексти винесені за дужки (хоча очевидно, що сюжет камінг-ауту може бути романтичним хіба у США чи Канаді, і то за дуже сприятливих умов). Водночас батько головної героїні не просто «консервативний політик», а найімовірніше із республіканської партії, для нього донька-лесбійка це втрата електорату. Але навіть за таких умов сім’я непристойно швидко мириться – якраз до різдвяного сніданку. Бо ж ромком – це жанр антитеза до соціально проблемного кіно (й антитеза до квір-кіно, тут уже погоджуємось з The New York Times), його функція – розслабити і заспокоїти, і це «Щасливій порі» вдається на відмінно.

Клеа ДюВалл, Маккензі Девіс, Крістен Стюарт
Advocate (Photographed by Art Streiber)


Любов перемагає гомофобію – переконують героїні, кавуючи великою родиною. Щось подібне ви бачили у минулорічному ромкомі «Щасливого Різдва», в якому теж була лесбійська пара і яким теж судилося бути прийнятими та зігрітими батьками.
Поляризація суспільства стає кричущою у всіх сферах життя, і в наш бентежний 2020-й все важче збиратися родиною без суперечок про політичне, релігійне і соціальне, що й добре підхоплюють режисери різдвяних фільмів. Бо коли ж краще сказати про «зшивання» різних груп людей, як не у часи колядок і спільних ритуальних страв?

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!