У Києві відбулась акція солідарності з військовослужбовцями проти сексуальних домагань

від | Гру 6, 2020 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

6 грудня у День Збройних сил України на Михайлівській площі у Києві Amnesty International провели акцію солідарності з Валерією Сікал та іншими військовослужбовцями, які постраждали від сексуальних домагань.

За результатами анонімного опитування «Невидимий батальйон» серед ветеранок і ветеранів, 70% опитаних або постраждали, або були свідками сексуальних домагань в українській армії. Зокрема, війська Валерія Сікал першою заявила у 2018 році про домагання з боку її командира.

«Командир повністю керував життям жінки: він не підписував їй лікарняний, коли вона зірвала спину, і не давав відпустку на день весілля із її чоловіком. Тоді Валерії увірвався терпець. Вона звільнилася з військової частини й подала заяву до поліції щодо дій командира. Минуло майже два роки, але її справу досі не передали до суду», – розказала одна з організаторів акції.

На знак підтримки військовослужбовиць на Михайлівській площі установили жіночі манекени в військовій формі. Вони символізують те, що військовослужбовиця не іграшка і її кордони мають лишатися недоторканими, але на сьогодні вони не захищені. На спинах манекенів розмістили qr-коди, за посиланням яких – петиція на підтримку Валерії Сікал.
«Наш проєкт має на меті допомогти українському війську запровадити світові стандарти безпеки й протидії сексуальним домаганням. Ми прагнемо зробити військову службу в Україні більш професійною, престижною та безпечною і для чоловіків, і для жінок, аби укоренити у суспільстві ідею того, що сильна та професійна армія існує лише за умови поваги до особистих кордонів та людської гідності», – зазначила координаторка проєкту «Невидимий батальйон» Марина Лазаренко.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!