6 грудня у День Збройних сил України на Михайлівській площі у Києві Amnesty International провели акцію солідарності з Валерією Сікал та іншими військовослужбовцями, які постраждали від сексуальних домагань.
За результатами анонімного опитування «Невидимий батальйон» серед ветеранок і ветеранів, 70% опитаних або постраждали, або були свідками сексуальних домагань в українській армії. Зокрема, війська Валерія Сікал першою заявила у 2018 році про домагання з боку її командира.
«Командир повністю керував життям жінки: він не підписував їй лікарняний, коли вона зірвала спину, і не давав відпустку на день весілля із її чоловіком. Тоді Валерії увірвався терпець. Вона звільнилася з військової частини й подала заяву до поліції щодо дій командира. Минуло майже два роки, але її справу досі не передали до суду», – розказала одна з організаторів акції.
На знак підтримки військовослужбовиць на Михайлівській площі установили жіночі манекени в військовій формі. Вони символізують те, що військовослужбовиця не іграшка і її кордони мають лишатися недоторканими, але на сьогодні вони не захищені. На спинах манекенів розмістили qr-коди, за посиланням яких – петиція на підтримку Валерії Сікал.
«Наш проєкт має на меті допомогти українському війську запровадити світові стандарти безпеки й протидії сексуальним домаганням. Ми прагнемо зробити військову службу в Україні більш професійною, престижною та безпечною і для чоловіків, і для жінок, аби укоренити у суспільстві ідею того, що сильна та професійна армія існує лише за умови поваги до особистих кордонів та людської гідності», – зазначила координаторка проєкту «Невидимий батальйон» Марина Лазаренко.
