Як працює український «букінг» для салонів краси

від | Жов 12, 2020 | PROMO, Дівчина говорить

Український сервіс Mybeauty з’явився в інтернет-просторі нещодавно. За його допомогою можна записатися до салону краси, оминаючи телефонні розмови та очікування на відповіді в соціальних мережах. До кінця року Mybeauty планує зібрати базу з 300 київських салонів та почати експансію до Дніпра та Одеси.

Ми зустрілися з директоркою сервісу Олександрою Погорєловою, щоб розпитати, як працює платформа, чим вирізняється від багаточисельних каталогів та чим може допомогти не лише клієнтам, а й салонам. Але перед цим протестили сервіс Mybeauty.
Сайт не потребує сторонньої реєстрації, що особисто для мене плюс. Можна одразу шукати салони, відштовхуючись від того, яка послуга вам потрібна чи який район найзручніший. Зараз на сайті понад 130 салонів із різних районів Києва. Загалом сервіс вже охоплює все місто, проте деякі райони мають дуже маленьке салонне покриття.

Чого не скажеш про Печерськ, де ми з Сашою домовилися зустрітися. Це найпопулярніший район на сайті, тут у новобудовах відкриваються нові салони, які потребують додаткового залучення клієнтів.
Обираючи, куди записатися на зачіску, уявляла, за яких ще обставин могли б скористатися таким сервісом. Перше, що приходить на думку, – переїзд до нового району чи зміна роботи та пошуки всіх необхідних послуг в одному периметрі. Можливо, пошук заміни своєму майстру, у якого немає вільного «віконечка», чи, як у моєму випадку, – нестримне бажання зробити укладку в незнайомому районі.
Передивилась усі найближчі місця і обрала салон за фото. Mybeauty самостійно роблять зйомку для салонів, що розміщені на їхньому сайті, тому всі галереї приблизно в однаковому стилі. Записалася на зачіску до салону Matkovskiy Hair Couturier.

Це робиться доволі просто – обираєте послугу, стиліста, дату та час. Приходить підтвердження на номер телефону, а сама подія інтегрується у ваш календар. Водночас салон отримує бронювання у своїй системі. Щойно запис підтвердили, цей слот на сайті зникає, щоб не було плутанини.
Після оформлення візиту вам можуть перетелефонувати, але дзвінок я випадково пропустила. У майбутньому від цього зв’язку сервіс планує відмовитися, але на початковому етапі для стартапу це необхідність.
Окрім того, на зв’язок може вийти адміністратор салону, щоб уточнити дані, необхідні для надання послуги. Особливо, якщо це важке фарбування і ціна може змінитися.

Олександра зайшла зі мною до салону, щоби привітатися з партнерами та дізнатися про їхній досвід роботи з сервісом. Раніше Олександра Погорєлова розвивала один із салонів у Києві – займалася і веденням соціальних мереж, і маркетингом, і декількома адміністративними питаннями. З часом Саша відчула, що їй «тісно» і хочеться подальшого розвитку.

Олександра Погорєлова та Сергій Матковський, засновник салону краси


«Робота допомогла не лише отримати різноманітний досвід у б’юті-галузі, а й дружні відносини з іншими салонами, – розповідає Олександра. – Повинна бути здорова конкуренція між салонами, але вони мають бути у дружніх відносинах. Трапляютьcя різні ситуації, і допомога одне одному просто необхідна».

Коли Саша відчула, що час рухатися далі, отримала пропозицію долучитися до нового проєкту Mybeauty.ua. «Cпочатку я була керівницею відділу роботи з партнерами, а зараз керую всім проєктом та абсолютно ним захоплена». Друзі розповідають, що з Сашою просто неможливо ходити містом. Тому що вона ніби постійно відшуковує салони на своєму шляху.
Сашо, розкажи, як зародилася ідея проєкту, з чого вона вийшла?
Виявляється, що більшість клієнток та клієнтів бояться телефонувати до салону краси. Та й зараз ми бачимо величезну тенденцію того, що все переходить в онлайн. Багато салонів мають власну систему бронювання на сайті чи можуть записати через соціальні мережі, але немає жодного сайту, де можна було б подивитися всі салони, почитати відгуки і записатися. Тому ми вирішили створити «букінг для салонів».

Людина може зайти на нього, подивитися і записатися тут і зараз. У будь-який час доби, 24 на 7. Вночі згадала – записалася. Ідея з’явилася приблизно два роки тому. Запустилися ми влітку, хоча були готові до цього ще в лютому, але пандемія вплинула і на наші плани. Крім того, під час карантину багато «молодих» салонів припинили своє існування.
Як ви працюєте з салонами?
Можна помітити, що кількість салонів на сайті змінюється щодня. Ми постійно в пошуках нових партнерів та уважно працюємо з наповненням сайту. Ми робимо фотосесії для салонів краси та текст для їхніх сторінок. Важливо, щоби клієнт, заходячи до салону, бачив ту саму картинку, яку він бачить у нас на сайті. У нас немає відшліфованих фотографій, де сховали всі пензлики зі столів.

Спочатку було складно знайти спільну мову з багатьма салонами, адже ми перші з такою пропозицією. Необхідно було пояснити, чим відрізняємося від багаточисленних каталогів. Ми наголошували, що співпраця з нами – це додаткова реклама для бренда та можливість знайти нових клієнтів. У нас, не будемо приховувати, більше можливостей, ніж у них, вкладати гроші в маркетинг.
З салонів ми отримуємо комісію за клієнта, а не за розміщення, що теж суттєвий плюс. Нам було важливо переконати салони, які вже 10-15 років на ринку, довести, що дійсно зможемо їм привести нових клієнтів, щоб молодше покоління дізналося про них.
А які правила відбору салонів для вас важливі?
Надзвичайно важливо, щоб салон надавав якісні послуги, дбав про дотримання санітарних норм. Не менш важливо, щоб була налаштована CRM-система (Customer Relationship Management – Управління відносинами з клієнтами). Всі записи з нашого сайту потрапляють до системи та одразу доступні адміністратору. Є салони, які досі ведуть записи на аркуші. Радію, що партнери вже почали консультуватися з нами, дізнаватися, яку CRM краще підключити.

Ваші конкуренти – це ті ж телефонні дзвінки, повідомлення через Telegram, Viber, записи через соцмережі. Який основний аргумент для салонів, що потрібно користуватися саме вашим сервісом?
Ми наголошуємо на тому, що це ще один спосіб залучення клієнтів та привернення нової аудиторії.
Нікого не обмежуємо, не забороняємо користуватися усіма можливими способами запису. Насправді зараз нам важливіше переконати клієнтів, тому що від салонів ми нарешті почали отримувати запити на співпрацю.
Як ви знаходили спільну мову з клієнтами? У вас була якась фокус-група?
Більшість питань обговорювали командою, питали у подруг та у подруг подруг. Було важливо зрозуміти шлях клієнта, тому ми ділилися, хто і як «це» робить. Все звелося до простого інсайту: повинно бути просто і зручно. Просто зайти на сайт, подивитися салон, відгуки та записатися.
Єдина точка входу – ось у чому особливість нашої платформи. Звичайно, можна знайти у гуглі «салон Шулявка», передивитися всі варіанти, але скільки це часу? У нас все швидко.

Яку мету ви для себе зараз ставите?
Наш план – залучити до співпраці 300 київських салонів до кінця року. Паралельно ми запускаємо й інші міста. Наші пріоритети – Одеса, Харків, Львів і Дніпро.
Чому ви починали з сайту, а не додатку, адже це більш зручний формат?
Розробка додатку в нас у найближчих планах. Чому сайт? Зараз це в фінансовій частині простіше. Ми граємо в форматі стартапу, нам потрібно показати, що це працює ефективно. У нас вже готова вся концепція з візуалізації додатку, контент переноситься з сайту. Це зменшує час для розробки програми. Ми сподіваємося найближчим часом досягти своїх бізнес-цілей, після цього ухвалюємо остаточне рішення щодо додатку.
YouTube канал MyBeauty
facebook
instagram
 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!