Як пройшов марш солідарності з жінками Білорусі

від | Вер 12, 2020 | Новини

У суботу, 12 вересня, у Києві відбувся марш солідарності з жінками Білорусі. Близько сотні людей вийшли на Майдан Незалежності, аби підтримати білоруські протести проти режиму Лукашенка.

Саме жінки відіграють ключову роль у білоруських протестах і щосуботи виходять на вулиці своїх міст зі мирними протестами. У Києві підтримати їх вийшли як білоруски, так і українки – усі у білому або червоному одязі та з білоруськими прапорами.

«В ході національних виборів в президенти перемогла Світлана Тіхановська, але Олександр Лукашенко, який узурпував владу, не збирається поступатися своїм місцем. Силовики вислали обрану президентку в Литву і завели кримінальні справи на її соратниць Марію Колесникову та Веранику Цепкало, остання з яких також була змушена покинути країну з міркувань безпеки. Марія ж розірвала свій паспорт при спробі насильного вивезення її з Білорусі і зараз заарештована.

Також ведеться активна кампанія проти білоруських активісток різних рухів. Зафіксовані десятки випадків зґвалтувань і брутального поводження з демонстрантками. При цьому білоруски кожен день продовжують хоробро виходити на вулиці Мінська, прориваючи стіни силовиків, оточуючи їх у мирне кільце і закриваючи активістів своїми тілами від кийків ОМОНу», – розказала одна з організаторок заходу.
Від Майдану учасниці і учасники маршу пройшли до посольства Білорусі, скандуючи «Жыве Беларусь» та «Лукашенка в автозак».
Під посольство Білорусі активістки поклали квіти – як знак солідарності з білоруськими жінками, які вручали квіти ОМОНу.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!