Зачем она это сделала: «Школа спокійних пологів»

від | 23.01.2017 | Кар'єра, Навіщо вона це зробила

Час читання: ( Кількість слів: )

Євгенія Шапочка і Катерина Захарко розповідають, як і чому заснували у Львові «Школу спокійних пологів», де першими в Україні навчають майбутніх мам за програмою гіпнопологів.

Зачем она это сделала: «Школа спокійних пологів»

Засновники

Женя (інструктор Школи): До проекту я працювала психологом у Львівському наркологічному диспансері з залежними понад п’ять років. Консультувала пацієнтів як індивідуально, так і в команді з психіатрами. Одним із напрямків у роботі стала гіпнотерапія. Після знайомства з гіпнопологами перевелась на 0,25 ставки, а через рік, коли наша Школа почала набирати обертів, звільнилась.

Я опановувала спеціальність гіпнотерапевта, а Катя в той час була на сьомому місяці вагітності, і я запропонувала їй спробувати гіпнотичні техніки на собі. Суть наших занять полягала в наступному: допомогти Катерині досягти врівноваженого, впевненого в собі стану і йти на пологи з легкістю та посмішкою. Вона з радістю погодилась.

Катя (керівник Школи): До вагітності я встигла близько чотирьох років попрацювати у великій іноземній компанії на посаді керівника та бренд-менеджером у мережі спеціалізованих магазинів. Потім стала мамою і зараз виховую маленького сина. Оскільки в декреті мені було нудно, я охоче погодилася на пропозицію організувати навчання для майбутніх мам. Я вже знала, що таке підготовка до спокійних пологів, і можливість поділитися власним досвідом мене дуже надихнула.

Зачем она это сделала: «Школа спокійних пологів»

Ідея

У “Школі спокійних пологів” ми навчаємо вагітних методом, визнаним у всьому світі освітньою програмою-лідером із підготовки до пологів. Назва цього методу – HypnoBirthing® метод Монган (з англ. – гіпнопологи). Це програма для майбутніх батьків, яка вчить технікам безпечної та комфортної поведінки під час пологів через керування уявою та емоціями, а також візуалізація і спеціальні вправи глибокого дихання. Гіпнопологи – це шлях підготовки себе і свого тіла до природного і генетично закладеного в кожній жінці вміння народжувати дітей.

Ми перші в Україні навчаємо жінок гіпнопологам. Наша інструктор Євгенія є першим в Україні сертифікованим інструктором з гіпнопологів (Інститут HypnoBirthing, США).

Ми ризикнули і розпочали справу, в користі якої не маємо сумніву. Це новий, маловідомий в Україні метод. Натомість закордонном методом Монган готуються до пологів багато селебріті: Кейт Мідлтон, Джесіка Альба, Сінді Кроуфорд та інші. Тому на нас лежить велика відповідальність – донести переваги методу природного народження до кожної майбутньої мами.

Женя: Почавши глибше цікавитися гіпнозом у сфері гінекології та підготовки до пологів, я зробила для себе велике відкриття – у світі техніки самонавіювання і релаксації широко використовуються і в підготовці до пологів, і під час самих пологів. А потім я познайомилася з гіпнопологами (Hypnobirthing) і… закохалась! Я була просто в захваті від самої філософії гіпнопологів, від тієї любові, турботи, поваги, допомоги, якими програма огортає вагітну. А в ефективності гіпнотерапії на той момент я вже переконалася.

Зачем она это сделала: «Школа спокійних пологів»

Запуск

Женя: Днем «народження» Школи вважаємо 10 грудня 2015 року. Це був день прийняття важливого командного рішення – старту нового, маловідомого в Україні, але дієвого напряму в підготовці вагітних до пологів – підготовки методом гіпнотерапії. Ми поставили перед собою три завдання: розкрутити бренд «Гіпнопологи» в Україні, організувати якісне навчання для майбутніх мам і заробити на цьому гроші. Через шість місяців роботи Школи я пройшла навчання у Саманти Роуз (Samantha Rose), спеціаліста з підготовки інструкторів інституту Hypnobirthing в Мюнхені, отримала сертифікат і стала першим в Україні сертифікованим інструктором з гіпнопологів.

Старт видався нелегким. Ми обговорювали і пробували різні способи донести до мам можливість психологічної підготовки до пологів. Я спілкувалася з лікарями і розповідала про гіпнопологи (ніхто раніше про них не чув, уявляєте?), Катя зайнялася сайтом і сторінкою у фейсбуці. У перші місяці роботи ми проводили відкриті ознайомчі зустрічі, організовували вебінари, лекції, публікували статті, розкручували сайт і знайомили з собою у соцмережах. Влітку організували openair-захід для вагітних.

Бюджет нашої Школи сформували винятково з власних коштів і досі вкладаємо тільки свої гроші, 50х50%.

Наш ідеальний клієнт: освічена, всебічно розвинена, активна і прогресивна майбутня мама, яка очікує на природне народження своєї дитини. Першими такими клієнтками стали знайома косметолог і її подруга. Наступними клієнтами, після першої публічної презентації, – подруги Катерини з чоловіками. Всі інші клієнти приходили після ознайомчих безкоштовних занять, які ми регулярно організовуємо.

В основному ми просуваємо себе через Facebook і Instagram, рекламуємо події, робимо корисні публікації. Працюємо над новим, більш цікавим і доступним сайтом і проводимо спільні події з клініками репродукції, торговими марками товарів для вагітних, психологічними студіями, друкованими та інтернет-виданнями.

Зачем она это сделала: «Школа спокійних пологів»

Складнощі

Першим каменем спотикання стала відсутність культури підготовки до пологів. Інформаційно жінок готують на різних курсах, але підготувати себе ментально і фізично жінки не поспішають: «Всі народили, і я народжу». У Школі ми говоримо про якісно інше переживання пологів, про можливість зробити їх подією в житті, про яку будеш згадувати із захопленням, а не «відстрілялась, і слава Богу». Другою складністю стало те, що про гіпнопологи ніхто нічого не знав. Я відчувала себе проповідником, постійно пояснювала і мамам, і лікарям різними словами про те, що це за метод і в чому його ексклюзивність. Третя непроста річ – репутація слова «гіпноз». І хоча в програмі гіпнопологів немає нічого схожого на фокуси або сценічні виступи гіпнотизерів, репутація Кашпіровського і Чумака, історії про циган, які «гіпнотизують» людей, залишила в нашому суспільстві відчутний слід. Насправді, це банальна відсутність знань про таке поняття, як гіпнотерапія.

Процес

Пишаємося своєю стійкістю і працездатністю. Ми орендували, мабуть, найкомфортнішу і найзатишнішу кімнату для занять у Львові, підготували переклади матеріалів для занять (українською та російською мовами), зробили професійні аудіозаписи релаксацій у відмінній якості і приготували корисні подарунки для наших учениць у пологовий будинок. Ми пишаємося відкритістю і взаємодією, а особливо нашим тандемом – нам вдається знайти баланс у розподілі обов’язків за різні блоки роботи. Пишаємося нашими друзями-партнерами: клінікою репродуктивного здоров’я «Альтернатива», мережею магазинів Mothercare, українським виробником одягу для вагітних Dianora, тренерами з йоги та фітнесу, які підтримують нас і допомагають розвиватись.

Зараз ми працюємо над встановленням стабільного графіку роботи, регулярним залученням вагітних у групи для навчання, над маркетинговою складовою та реалізацією грандіозних планів на 2017 рік.

Плани

Цього року ми будемо проводити багато тематичних лекцій та зустрічей для вагітних та тих, хто планує, у Львові. Також будемо активно знайомити вагітних Києва з гіпнопологами. У грудні ми вже заявляли про себе у столиці: вперше робили презентацію методу в клініці «Адоніс», брали участь у київському Pregnancy Daу від журналу «Мій Малюк» і провели презентацію у тренінговому центрі Mirra.

Женя: Пропрацювавши рік на 0,25 ставки, я звільнилася з державної роботи, щоб повністю присвятити себе приватній практиці і проекту “Школа спокійних пологів”. У нас із Катериною є план розвитку, бачення того, якою має стати Школа, яка готує до гіпнопологів, перелік унікальних послуг, які не надаються ані у Львові, ані в Києві.

Відгуки наших гіпномам – це величезна підтримка і віра в те, що у нас все виходить. Це дає впевненість у тому, що ми робимо потрібну і важливу справу, якій хочеться присвячувати весь свій час. Наша Школа як дитина, яку ми народили і ростимо разом.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

«Жінки здатні робити великі речі». Як «Інститут суспільних ініціатив» допомагає переселенкам під час війни

«Жінки здатні робити великі речі». Як «Інститут суспільних ініціатив» допомагає переселенкам під час війни

«Вирішила змінити професію», «Планую відкрити власну справу», «Хочу розширити бізнес» — пишуть учасниці жіночих груп підтримок. І додають: «Боюсь не впоратись», «Чи не надто я стара для змін?», «Рідні вмовляють не рипатись...

Страх, сором і провина: що змушує нераціонально поводитися з грошима під час війни

Страх, сором і провина: що змушує нераціонально поводитися з грошима під час війни

Спікерки проєкту psyFAQ психологині Марина Нікітіна, Світлана Горбач, Марія Жиган та Олена Адамова говорять про те, як сором і провина впливають на відносини з грошима. Відносини з грошима і в мирний час були зарядженою...