/

В Україні запустили першу освітню платформу про повернення воїнів до сексуального життя після поранення

Почати
/
2 хв на читанння

Організація Veteran Hub спільно з Patsany Agency запустили першу в Україні освітню платформу Resex про повернення воїнів до сексуального життя після поранення.

За словами військових медиків та психологів, понад 30% військових, повертаючись додому, мають зміни в сексуальному житті. На шляху до реінтеграції ветерани та ветеранки стикаються з низкою важливих викликів. Серед них, окрім фізичного та психологічного відновлення, — відбудова близьких та інтимних стосунків із партнером чи партнеркою, що є важливою складовою успішного переходу до цивільного життя.

На сайті освітньої платформи Resex військовослужбовці, ветерани і ветеранки та їхні партнер(к)и можуть ознайомитися з практичними рекомендаціями та посібниками щодо сексуальності й інтимності після поранень.

Насамперед — посібник «Любись», де можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання щодо прийняття власного тіла після бойових поранень чи змін у лібідо, зокрема внаслідок лікування та налагодження інтимності з партнерами. А також як діяти, щоб відновити та налагодити близькі стосунки зі своїми партнер(к)ами. Посібник доступний у двох версіях — для чоловіків-військових і для жінок-військових.

Також на платформі зібрані корисні тематичні статті: про зміни в тілі й те, як говорити про поранення з партнером/кою, як травма та бойовий досвід впливають на стосунки в парі, як відновити й урізноманітнити сексуальний досвід у нових умовах.

Окрім цього, команда проєкту провела дослідження «Сексуальність та інтимність воїнів з пораненнями», яке окреслює ключові бар’єри в поверненні до сексуального життя та позитивний досвід їхнього подолання.

Разом із запуском платформи Resex проводиться комунікаційна кампанія «Любись», що просуває позитивні наративи про повернення до стосунків на етапі переходу до цивільного життя.

За даними Міністерства охорони здоров’я, від початку широкомасштабного вторгнення статус людини з інвалідністю отримав 2041 військовий і проходить шлях змін. Проте секс і сексуальність все ще залишаються табуйованими в Україні темами, особливо коли йдеться про військових, які пережили фізичну травму або стикаються з психологічними наслідками участі в бойових діях.

 

  • Раніше громадська організація «Землячки» разом із психологинею Ганною Гавриш та командою кваліфікованих спеціалістів запустили лінію психологічної підтримки для українських захисниць. Отримати допомогу можна безплатно, індивідуальні консультації проводять в онлайн-режимі з будь-якого окопу і позиції.
  • Також організація Veteran Hub провела дослідження «Шлях коханої воїна», щоб розповісти про досвід дружин та партнерок військових, які чекають на своїх чоловіків.