Альпіністка Антоніна Самойлова стала першою українкою, яка двічі підкорила Еверест

Почати
2 хв на читанння

Альпіністка Антоніна Самойлова вдруге підкорила Еверест — найвищу гору на Землі, ставши першою українкою, якій вдалося двічі зійти на вершину.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Instagram, виклавши фото з українським прапором у руках.

«Вчора, 24 травня, о 4:30 ранку я зійшла на вершину Евересту! Вдруге я побачила всю красу нашого світу з найвищої точки», — написала Антоніна.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Antonina Samoilova (@tonya.samoilova)

За словами альпіністки, вона планувала безкисневе сходження, але важка хвороба під час експедиції та погодні умови змусили її змінити своє рішення.

«Ми дісталися вершини буквально за декілька хвилин до світанку… Сонце хвилина за хвилиною заливало світлом землю, даруючи таке необхідне тепло! Складно передати відчуття того моменту. Вдячність за все. Знову я підняла прапор своєї прекрасної країни на вершині світу! Він майорів вище всіх прапорів у ту хвилину як символ свободи та незламності духу! Мрійте, люди! Мрії обов’язково збуваються», — додала українка.

 

  • Вперше Антоніна Самойлова підкорила Еверест у травні 2022 року, присвятивши своє сходження українцям. Тоді вона стала шостою українкою, яка зійшла на гору. До цього альпіністка вже сходила на Кіліманджаро, Ельбрус, Вінсон, Чоґорі (К2).
  • Раніше видавництво «Наш формат» випустило книжку української альпіністки Тетяни Яловчак «Підкори свій Еверест. Як поразку перетворити на перемогу». Вона стала другою українкою на Евересті, підкорила сім найвищих вершин на семи континентах та відвідала понад 40 країн. У книжці Тетяна розповідає не лише про свої пригоди серед холоду та снігу, а й про те, як завжди дивитися тільки вперед і вгору, досягати більшого і залишатися переможцем навіть тоді, коли фінішну пряму перетинаєш другим.