Українка вперше за 18 років здобула «золото» в індивідуальних вправах на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики

Почати
1 хв на читання

Українська грація виборола золоту медаль на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики в Баку. Переможницею у вправах з обручем стала 19-річна Вікторія Онопрієнко.

За свій виступ під музику з опери «Кармен» киянка отримала переможні 33.250 бала і здобула першу у кар’єрі особисту нагороду першості континенту.

Друге місце посіла грація з Ізраїлю Аді Ася Катц (32.600), а третє — представниця Болгарії Боряна Калейн (32.250).

Також українська збірна з художньої гімнастики отримала срібну медаль у командному багатоборстві за підсумками індивідуальних (Вікторія Онопрієнко, Поліна Каріка, Поліна Городнича) та групових (Анастасія Возняк, Єва Мелещук, Марія Височанська, Дарина Дуда, Діана Баєва, Єлизавета Азза) виступів. Перемогу здобула Болгарія.

Українська команда у групових вправах за підсумками чемпіонату Європи стала володаркою нагороди Team Spirit («Командний дух»).

  • Медаль Онопрієнко стала першою для України в індивідуальних фіналах за останні чотири роки — у 2019 році Влада Нікольченко отримала «бронзу» у вправах з булавами. «Золото» українські спортсменки здобували у 2005 році — Наталя Годунко стала чемпіонкою Європи, виконавши вправи зі стрічкою. Медаль найвищого ґатунку за вправи з обручем востаннє отримувала Ганна Безсонова на Євро-2003.
  • Раніше українки вперше з 2016 року вибороли «золото» на Кубку світу з фехтування на шаблях.

Фото: European Gymnastics