/

У Львові з’явилась вулиця Союзу Українок

Почати
/
1 хв на читання

У Львові колишню вулицю Миколи Лобачевського перейменували на честь найбільшої жіночої організації в Україні — «Союзу Українок».

Урочисте відкриття вулиці відбулося у День матері, який цього року припав на 14 травня, повідомили у пресслужбі Львівської обласної ради.

«“Союз Українок” має свій символ — кущ калини. Квітуча, приваблива і, здавалося б, слабка, тендітна рослина, але вона настільки сильна, що витримує морози, дає плоди та результат. “Союз Українок” — це настільки потужна організація, що свого часу радянська влада забороняла її діяльність, бо боялась її. Але ця організація відроджувалася і зараз знову квітне. Бажаю вам розвиватися далі, квітнути і давати плоди, нові проєкти і нові ініціативи», — сказала під час заходу голова комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Львівської облради Наталія Галецька.

 

  • Рішення про перейменування вулиці депутати Львівської міськради ухвалили ще у вересні 2022 року.
  • «Союз українок» — всеукраїнська жіноча добровільна громадсько-просвітницька організація, утворена 1917 року у Львові задля активізації жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня, виховання нового типу української громадянки, зміцнення та поглиблення української свідомості. У червні 1934-го в нинішньому Івано-Франківську «Союз українок» організував «Конгрес українського жіноцтва», на який з’їхалися понад десять тисяч жінок із різних країн Європи, Канади та США. Восени 1939 року організацію ліквідувала радянська влада. Діяльність «Союзу українок» відновили у 1989 році у Львові, а в 1991 році була утворена Всеукраїнська жіноча громадсько-просвітницька організація «Союз Українок» у Києві.

Фото: пресслужба Львівської обласної ради