Українська спортсменка вперше в історії здобула медаль на чемпіонаті Європи з брейкінгу

Почати
2 хв на читанння

Українка Анна Пономаренко (Stefani) здобула срібну медаль на чемпіонаті Європи-2023 з брейкінгу, що проводили в іспанській Альмерії 6–7 травня.

Чемпіонат Європи з брейкінгу проводять з 2021 року, а цьогорічний турнір був ще й відбором на Європейські ігри.

У фіналі 27-річна Stefani поступилася 15-річній представниці Литви Домініці Баневіч (Nicka). Третє місце посіла 15-річна Ся Дембеле (Syssy) з Франції.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Breaking Department AUDSF (@uabreaking)

Збірна України з брейкінгу завершила виступ на чемпіонаті Європи-2023 з найкращим результатом в історії: у списку найкращих восьми спортсменів (серед чоловіків та жінок) було одразу троє українців та українок.

Отримавши друге місце на чемпіонаті, Анна Пономаренко автоматично потрапила на Європейські ігри.

Загалом в Євро-2023 взяли участь 75 спортсменок та 180 спортсменів. Україна була представлена 11 спортсменами та 8 спортсменками.

 

  • У грудні 2020 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) включив до програми літніх Олімпійських ігор 2024 року, що відбудуться в Парижі, брейк-данс, серфінг, скелелазіння та скейтбординг. В особистих змаганнях із брейкінгу візьмуть участь по 16 чоловіків та жінок. Одну країну на Олімпіаді зможуть представляти не більше чотирьох спортсменів — двох жінок та двох чоловіків.
  • У січні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет опублікував заяву, в якій припустив, що росіяни та білоруси зможуть виступити на Олімпіаді під нейтральним прапором, оскільки ця концепція «добре себе зарекомендувала». У відповідь міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт попередив, що у разі допуску до змагань російських та білоруських спортсменів Україна може відмовитись від участі в Олімпіаді-2024.
  • Майже 40 країн також виступили проти участі в Олімпіаді спортсменів із країн-агресорів, підписавши спільну заяву, в якій наголосили, що «тісні зв’язки між російськими спортсменами та російськими військовими викликають явну стурбованість».

Фото: скриншот із відеотрансляції