/

Фільм української режисерки Тоні Ноябрьової переміг на кінофестивалі Off Camera у Польщі

Почати
/
2 хв на читанння

Стрічка української режисерки Тоні Ноябрьової «Ти мене любиш?» (Do you love me?) здобула нагороду за найкращий фільм на Міжнародному головному драматичному конкурсі Making way кінофестивалю Off Camera у Польщі — премію імені Анджея Вайди у розмірі 25 тисяч доларів.

Повнометражний ігровий фільм — історія дорослішання, яка розгортається напередодні падіння СРСР. 17-річна Кіра стає свідком розлучення батьків, розпаду однієї країни та народження іншої. За словами режисерки, стрічка є частково автобіографічною. Головні ролі виконали Карина Химчук, Наталія Лазебникова, Олександр Жила та Максим Михайличенко. Фільм знятий спільно зі Швецією.

Інша українська режисерка — Анна Маліжевська — здобула нагороду за свій фільм «Тато», знятий спільно з Польщею. Стрічку визнали найкращою у категорії «Конкурс польського кіно». Вона отримала премію Dominika Kulczyk & dFlights у розмірі 100 тисяч злотих (приблизно 23 тисячі доларів).

Стрічка оповідає історію, що розвивається між двома кордонами — українським і польським. Головний — польський далекобійник, який самостійно виховує маленьку доньку. Коли чоловік їде у рейс, його донькою опікується українська сусідка, чия онука товаришує з дівчинкою. Проте раптово жінка помирає, і далекобійник забирає обох дівчат із собою у подорож, яка змінює життя усіх трьох.

Головні ролі у стрічці виконали Ерік Любос, який отримав на кінофестивалі нагороду за найкращу чоловічу роль, Поліна Громова, Клаудія Курак, Євгенія Муц, Сергій Соловйов та Марія Свіжинська.

Фільм української режисерки Тоні Ноябрьової переміг на кінофестивалі Off Camera у Польщі
Кадр із фільму «Тато»

Обидві стрічки були спродюсовані FAMILY PRODUCTION і зняті за підтримки Держкіно.