//

Юлія Спориш про розвиток однієї з найпотужніших жіночих ГО «Дівчата». Четвертий епізод «Чому їй не байдуже»

Почати
//
2 хв на читанння

У четвертому епізоді подкасту «Чому їй не байдуже» Оксана Павленко та Ксенія Букшина продовжують розмову з Юлією Спориш, очільницею ГО «Дівчата».

Слухайте подкаст на AppleGoogle PodcastsSpotifyYoutube. 

Юлія Спориш розповідає про розвиток ГО «Дівчата», як їй вдалося побудувати свою організацію та який досвід здобула у співпраці з іноземними партнерами. Також слухачі та слухачки дізнаються про інсайти, що Юлія привезла з сесії комісії ООН зі становища жінок.

Крім того, Юлія Спориш розповіла про важливість рольових моделей для підліток, адже за висновками дослідження «Жінка та стигма. Як українські дівчата бачать статеве виховання, розвиток кар’єри, сім’ї та успіху», дівчатам важко знайти приклади для наслідування.

«Виявилося, що жіноче лідерство в Україні є невидимим. Здається, що успішні жінки так багато працюють, що їм немає коли говорити про себе публічно. Часто вони настільки соромляться своїх досягнень, що не можуть “вийти на сцену”. І що ми можемо робити? Можемо маленькими кроками, простими проєктами в тіктоці чи інстаграмі розповідати про жінок різних професій», — говорить Юлія.

У попередньому епізоді Оксана та Ксенія говорили з Юлією про стигму навколо сексуального і репродуктивного жіночого здоров’я та про необхідність змін у суспільстві й освіті.

Кожен епізод «Чому їй не байдуже» дає можливість почути голоси й історії жінок, які працюють у громадських організаціях, та дізнатися більше про роль цих організацій у формуванні сучасного суспільства. Цей подкаст допоможе зрозуміти, як важливо підтримувати та сприяти розвитку жіночих громадських організацій, які борються за рівність та справедливість у світі.

Подкаст втілено в рамках проєкту «Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні», що фінансується посольством Великої Британії в Україні.