В Одесі блогери розважалися в номері готелю з морськими котиками: зоозахисники звернулися до поліції, у дельфінарії заперечують жорстоке поводження

Почати
4 хв на читанння

Одеський дельфінарій «Немо» викрили в наданні тварин для фотографування та знімання відео в готелі Nemo Hotel Resort & SPA.

Про це повідомили в зоозахисній організації UAnimals, зауваживши, що вже звернулися до поліції через знущання з тварин.

«Вчора, 17 квітня, блогерка під ніком st.makeeva.family опублікувала в тік-току відео з готельного номера Nemo Hotel Resort & SPA. На цьому відео видно, що в готельному номері є морські котики, яких, імовірно, надали з дельфінарію для фотосесії. Ми вважаємо таку ситуацію неприпустимою, тож одразу подали заяву до поліції за частиною 12 статті 25 закону України, яка забороняє надавати фотопослуги з дикими тваринами поза межами зоопарків, цирків та дельфінаріїв», — наголосили в UAnimals.

Зоозахисники зазначили, що фотопослуги з дикими тваринами, які надаються клієнтам готелю, є негуманними та незаконними, а поведінка блогерів та керівництва готельного комплексу «Немо» є жорстоким поводженням із тваринами та пропагандою експлуатації.

«Ця історія вчергове показує, що тварини для дельфінаріїв — всього лише інструмент заробітку. Дельфінарії мусять бути заборонені», — додали в організації.

Також складає заяву до правоохоронних органів громадська організація URSA, створена для захисту прав тварин в Україні.

Блогерка Стася Макєєва вже видалила зі свого TikTok відео, яке обурило тисячі людей. Проте одеська екологиня та зоозахисниця Яна Тітаренко зберегла його та опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

«Пропоную вигнати науй всю цю шоблу, яка незаконно захопила узбережжя, а приміщення і віддати під реабілітаційний центр для військових та людей, постраждалих від війни. Тварин, звісно, теж треба реабілітувати, це зоозахисники візьмуть на себе», — написала вона.

Також відео з морськими котиками в готельному номері виклав блогер Олег Машуковський, але після розголосу видалив відео з тваринами.

Згодом у дельфінарії відреагували на звинувачення в жорстокому поводженні з тваринами та заявили, що в інтернеті оприлюднена «спотворена» інформація.

«Морські котики та леви, які перебувають у нашому дельфінарії і які тут народились, — дуже соціальні та комунікабельні тварини. Для них прогулянка по території нашого комплексу і готелю — це абсолютно звична справа. Вони люблять контактувати з людьми. Ми, звісно, намагаємось це їм надати. Також ми хочемо донести до людей, що вони дуже милі, щоб до них дбайливо ставились. Під час прогулянки ми зустріли цих людей, я їх трохи знаю, і ми просто вирішили з ними повзаємодіяти, зробити фото, відео. Нести у маси через блогерів, які ці тварини добрі та комунікабельні», — розповів тренер Віталій Величко у коментарі USIonline.com.

За словами ветеринарної лікарки дельфінарію Марії, морські котики Варя і Шура, які потрапили у скандальне відео, завжди гуляють у супроводі тренера, хоча у роликах блогерів його не видно.

«Ці прогулянки не шкодять цим тваринам. Це є необхідним збагаченням середовища, щоб вони не сумували, щоб вони вивчали щось нове. Для них це нормальна поведінка, вони багато часу проводять на суші, це зовсім не шкідливо для них», — додала Марія.

 

  • З 8 листопада 2021 року в Україні набув чинності закон про посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, зросли розміри штрафів, а також впровадили кримінальну відповідальність. За пропаганду жорстокого поводження з тваринами також можуть позбавити волі.

Фото: скриншот з відео