Жіноча тенісна асоціація відновить міжнародні турніри у Китаї після сексуального скандалу з Пен Шуай

Почати
4 хв на читанння

Жіноча тенісна асоціація (WTA) вирішила повернутися до проведення міжнародних змагань у Китаї після бойкоту, розпочатого наприкінці 2021 року через сексуальний скандал із володаркою двох Великих шоломів Пен Шуай.

Про це розповів виконавчий директор WTA Стів Саймон в інтерв’ю агентству Associated Press.

«Позиція, яку ми зайняли тоді, була правильною. І ми на цьому стоїмо. Але після 16 місяців ми вважаємо, що наші запити не будуть задоволені. І продовжувати ту ж стратегію немає сенсу. Тож ми маємо шукати інший підхід. Члени нашої асоціації вважають, що настав час відновити місію в Китаї, де, як ми віримо, ми можемо продовжувати робити позитивні зміни, як це було протягом останніх 20 років. І водночас переконатися, що про Пен не забули. Сподіваюся, після нашого повернення ми зможемо досягти більшого прогресу», — сказав він.

За словами Саймона, за весь час бойкоту WTA не змогла зустрітися з Пен. Також не було проведене повне та прозоре розслідування її звинувачень.

Очільник WTA зауважив, що попри те, що після скандалу Пен не бачили на публіці, асоціація «отримала запевнення від людей, які є близькими до неї, з якими ми спілкувалися, що вона у безпеці та живе зі своєю родиною в Пекіні».

Він додав, що Китайська тенісна асоціація, національний керівний орган цього виду спорту, запевнила WTA, що «не буде жодних проблем із нашими спортсменами чи нашим персоналом, поки вони змагатимуться в регіоні».

На запитання агентства, чи можна розцінювати цей крок як відступ, Саймон відповів: «Ну, напевно, у кожного буде своя думка щодо цього. Я точно розумію, як хтось може дивитися на це таким чином. Але ми зайняли позицію, якої ніхто інший не має. І, я думаю, з цього ми дійсно отримали деякі речі, про які ми не думали, що ми також отримаємо», маючи на увазі запевнення щодо безпеки Пен, а також гравців і персоналу WTA після повернення до Китаю.

Розкладу змагань поки немає, його мають оприлюднити протягом наступних кількох тижнів. Проте вже відомо, що зустрічі спортсменок на тенісних кортах у Китаї розпочнуться у вересні, зокрема підсумковий турнір WTA Finals у Шеньчжені, який від початку бойкоту проводили у Мексиці та США.

У Міжнародній федерації тенісу (ITF) привітали рішення WTA відновити гру в Китаї.

«Щодо Пен Шуай, хоча вона виглядає здоровою та нібито перебуває у безпеці, ми продовжуватимемо шукати гарантії щодо її безпеки та вітаємо всі зусилля інших організацій підтримати її, як публічно, так і за лаштунками», — сказав президент ITF Девід Хаггерті.

 

  • На початку листопада 2021 року китайська перша ракетка Пен Шуай у соціальній мережі Weibo зізналася, що 75-річний ексвіцепрем’єр КНР Чжан Гаолі вперше змусив її вступити у статевий зв’язок ще 10 років тому. Після цього спортсменка зникла. Одразу після публікації допис був видалений, а сторінка Шуай заблокована, як і будь-яка інформація за пошуковими запитами про 35-річну тенісистку у китайському інтернеті.
  • Згодом китайський державний канал опублікував лист нібито від імені Шуай, в якому спортсменка стверджувала, що з нею все гаразд і звеличувала КНР. Проте лист викликав ще більше занепокоєння за долю тенісистки. Майже через 2 тижні після зникнення Пен вийшла на зв’язок із президентом МОК Томасом Бахом. У режимі онлайн-конференції спортсменка запевнила, що зараз вона живе вдома в Пекіні і багато часу проводить із друзями та родиною. До розмови долучилися голова Комісії спортсменів МОК Емма Терхо та член МОК у Китаї Лі Лінвей.
  • Після цього жіноча тенісна асоціація (WTA) заявила про призупинення турнірів у Китаї. У лютому 2022 року Пен Шуай оголосила про завершення кар’єри.

Фото: скриншот з відео