/

«Чому їй не байдуже». DIVOCHE.MEDIA та Інститут конструктивної журналістики запускають подкаст

Почати
/
3 хв на читанння

«Чому їй не байдуже» — новий український подкаст про жінок та жіночі організації, які допомагають іншим жінкам. Ведучими та співавторками проєкту стали Оксана Павленко, головна редакторка DIVOCHE.MEDIA, та Ксенія Букшина, директорка ГО «Інститут конструктивної журналістики і нових медіа», засновниця ГО «ТАК Штаб», що фокусується на допомозі жінкам-ВПО.

Попри те, що повномасштабна війна стала справжнім викликом для прав і свобод жінок, адже зробила їх найбільш вразливими до її наслідків, українські жінки стали важливою ланкою у побудові нового громадянського суспільства в Україні.

Жінки вміють об’єднуватися та разом протистояти новим викликам, важливу роль у цьому відіграють жіночі ГО, які рішуче діють та допомагають іншим. Їхні очільниці та членкині — справжні лідерки, яким є що розповісти та поділитися з іншими.

«Кожній із нас важливо говорити про права жінок та жіноче лідерство, — коментує співведуча подкасту Ксенія Букшина. — Працюючи у громадському секторі та комунікаціях, досліджуючи гендерно зумовлене насильство та проблеми, з якими стикаються жінки–ВПО, я розумію, що зараз час говорити про це голосно у суспільстві. Насправді ми помітили, що одні з тих, хто дійсно небайдужий до цих проблем, — жіночі громадські організації, тож ми хочемо дати їм більше простору для розмови та донесення своїх ідей».

Подкаст «Чому їй не байдуже» — це спроба заснувати платформу для діалогу між різними громадськими організаціями, поділитися успішними кейсами та врешті проговорити важливі питання щодо гендерної рівності, прав жінок чи сексуальної освіти в школах.

«На DIVOCHE.MEDIA ми вже довгий час працюємо з жіночими громадськими організаціями та надзвичайно захоплюємося їхньою роботою та вмінням реагувати на нові виклики. Минулого року ми запустили проєкт «Підмога» — своєрідний маркетплейс — каталог громадських організацій, тож пропозиція Ксенії разом записати подкаст стала логічним продовженням роботи, — говорить Оксана Павленко.

«Ми вже зараз думаємо, що цей подкаст нативно виросте в інші проєкти та колаборації між різними громадськими організаціями, — продовжує Ксенія Букшина. — Окрім того, ми хочемо показати зараз, як формується громадянське суспільство, як кожен та кожна може вплинути на процеси у ньому».

У першому сезоні проєкту до ведучих подкасту завітають Катерина Черепаха — президентка організації «Ла Страда», що з 1998 року працює для забезпечення гендерної рівності, запобігання гендерно зумовленому насильству, засновниця та директорка ГО «Дівчата» Юлія Спориш та Марія Тищенко — виконавча директорка ГО «Поруч», почесна докторка Університету Мальме.

Перший сезон подкасту виходитиме протягом квітня на всіх платформах. Наразі вже доступні перші два епізоди на Spotify та Apple Podcasts.

Подкаст втілено в рамках проєкту «Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні», що фінансується посольством Великої Британії в Україні.