В Японії дівчина вперше за 50 років стала капітанкою клубу сумо в Нумадзу

Почати
2 хв на читанння

В Японії 17-річна Хіна Такей стала першою капітанкою клубу сумо за його понад 50-річну історію та прагне зробити жіноче сумо головним видом спорту в країні.

Як повідомляє Mainichi Japan, Хіна Такей живе в місті Нумадзу, префектури Сідзуока. Вона вчиться в школі Hiryu, альма-матер безлічі професійних борців, де є єдиною дівчиною.

У дитинстві Хіна займалася дзюдо, але в четвертому класі її зацікавило сумо. Тоді її старший брат Сакутаро (тепер відомий борець сумо Атаміфудзі) брав участь у регіональному дитячому турнірі з сумо. Згодом дівчина потрапила вже на свій перший турнір, який виграла, проте зазнала нищівної ​​поразки у фіналі турніру префектури Сідзуока. Однак вона захопилася і змінила дзюдо на сумо.

Наслідуючи брата, Хіна вступила до старшої школи Hiryu та посіла третє місце в національному чемпіонаті у легкій вазі під час свого першого року навчання.

Улітку 2022 року головний тренер клубу сумо Дайсуке Куріхара вирішив призначити її капітанкою: «Я високо оцінив ставлення Такей до сумо та її здатність бачити, що відбувається навколо неї».

Окрім того, що дівчина шість днів на тиждень тренується з командою із восьми студентів, вона щоранку займається сама. Щоб запобігти травмам, Такей також робить годину розтяжки, коли повертається додому.

Нині вона планує взяти участь у Чемпіонаті світу з сумо серед юніорів, призначеному на жовтень у Токіо, — події, про яку вона мріяла з третього класу. Але щоб потрапити туди, їй доведеться виграти Міжнародний жіночий чемпіонат із сумо, який відбудеться 9 квітня в Сакаї у префектурі Осака.

Такей посилено готується, переглядає відео з професійним борцем сумо Мідоріфудзі та вдосконалює свій фірмовий рух «ката сукаші» — ухиляється від суперника, а потім змушує його падати на землю сильним поштовхом у плече. Однак дівчина тренується з чоловіками, а це геть не те, з чим вона зіткнеться на рингу в день турніру.

«Жіноче сумо більш різноманітне та цікавіше, ніж чоловіче», — зауважила Такей.

Наразі жіноче сумо не таке поширене, як чоловічі турніри на міжвишівських першостях і Національному спортивному фестивалі. Проте Такей мріє підвищити популярність жіночого сумо, а в майбутньому зробити його олімпійським видом спорту.

«Я хочу стати кращою спортсменкою, підвищити привабливість сумо і зробити його головним видом спорту», ​​— говорить вона.

Фото: Masahito Minagawa: Mainichi