В Україні запустили кампанію з протидії насильства над жінками «Вільні. Сильні. Незламні»: учасниці вперше станцювали аркан

Почати
3 хв на читанння

Громадський альянс «Політична дія жінок» за підтримки організації зі стратегічної комунікації CommsHub Ukraine започаткував інформаційну кампанію з протидії насильства над жінками «Вільні. Сильні. Незламні», мета якої — привернути увагу до проблематики гендерно обумовленого насильства та спонукати українське суспільство об’єднати зусилля для протидії йому.

У рамках кампанії впродовж березня будуть показані історії п’ятьох жінок — про те, як вони можуть взяти за руку свою посестру і допомогти боронити себе в суді або вдома, як знаходити виходи зі скрутних ситуацій.

До проєкту долучилися відома блогерка та активістка руху опору Херсонщини Олена Наумова, голова ГО «Українська жіноча варта» Олена Білецька, бійчиня ЗСУ, снайперка Марина Сизова, кейс-менеджерка у громадській організації «Fight for right» Тетяна Ковальчук і українка, яка перемогла домашнє насильство та не боїться про це говорити, Ольга Корба.

У рамках проєкту учасниці вперше станцювали аркан — бойовий танок, який століттями виконували лише чоловіки.

«Кожна з наших героїнь стає на бік тих жінок, які чинять опір різним формам насильства. Захист прав жінок в українському суспільстві не може ставати на паузу. Це і домашнє насильство, і насильство, що чиниться в умовах війни, а також сексизм та дискримінація. Вперше в історії бойового танцю аркан його танцюють жінки разом із чоловіками. Цим хочемо показати, що жінки вибороли своє право танцювати бойовий танок. Вони ламають стереотипи і в багатьох історіях є першими», — наголосила координаторка проєкту Ірина Тишко.

Олена Наумова — голос нескореного Херсона, вона пережила насильство від російських окупантів, але вистояла, бо вірила в ЗСУ та Україну. А ще — у жіночу силу та підтримку.

Вона знає, що лише завдяки єдності українці зможуть перемогти російського ворога, а після перемоги подолати усі внутрішні виклики: «Я дуже переживаю за родини, в які повернуться люди з війни. Люди можливо зміняться дуже сильно внутрішньо. Це буде нова війна, психологічна війна. І тільки в єдності буде наша сила і наша перемога над цією проблемою».

Марина Сизова — снайперка ЗСУ, яка вірить, що жіноча солідарність є дуже важливою: «Ти не самотня, ти маєш сили, ти можеш рухатись, ти можеш перемогти».

«Я — жінка, яка перемагає. Це дуже класне відчуття. Свобода — це можливість бути вільним, можливість висловлювати свою думку і відсутність насильства. Ситуація, яка виникла зараз в Україні, трошки змінить цю проблему. Мені би хотілося, щоб так було. Можливо, чоловіки переглянуть своє ставлення і до жінок, і до життя взагалі, і до безпеки», — зазначила вона.

ГО Громадський альянс «Політична дія жінок» за понад два роки своєї діяльності реалізував кілька проєктів, серед яких #вибориБЕЗсексизму — підтримка та адвокація прав кандидаток під час місцевих виборів-2020, створення та презентація документальної стрічки «Один день з життя кандидатки», #політикаБЕЗсексизму — проведення низки тренінгів з жіночого лідерства для політикинь, громадських діячок та активісток у регіонах України.