/

В Уганді ухвалили антигомосексуальний закон: за одностатеві зв’язки можуть засудити до смертної кари

Почати
/
3 хв на читанння

Депутати парламенту Уганди ухвалили законопроєкт, який передбачає смертну кару та довічне ув’язнення за ідентифікацію себе людиною ЛГБТК+ та «підбурювання, пропаганду й фінансування одностатевої діяльності».

Як повідомляє The Guardian, законопроєкт підтримали майже одноголосно — лише двоє з 389 депутатів виступили проти.

Законопроєкт впроваджує суворі покарання, включаючи смертну кару за гомосексуальні стосунки з «обтяжливими обставинами», зокрема, йдеться про одностатеві стосунки з неповнолітніми (до 18 років) або ВІЛ-позитивними особами та іншими окремими категоріями.

«Законопроєкт є непродуманим, він містить положення, які є неконституційними, скасовує успіхи, досягнуті в боротьбі з гендерним насильством, і криміналізує осіб, а не поведінку, яка суперечить всім відомим правовим нормам», — сказала депутатка від провладної партії Фокс Одоі-Ойвелово.

Тепер законопроєкт передадуть президенту Йовері Мусевені, який може накласти вето або підписати його як закон. У своїй недавній промові він висловив підтримку антигомосексуальному законопроєкту.

«Західні країни повинні припинити витрачати час людства, намагаючись нав’язати свою практику іншим людям. Гомосексуалісти — це відхилення від норми. Це від природи чи від виховання? Ми повинні відповісти на ці запитання. Нам потрібен медичний висновок щодо цього», — сказав Мусевені в телезверненні до парламенту 16 березня.

Під час засідання парламенту депутат Джон Мусіла був одягнений у мантію з написом «Скажи ні гомосексуалу, лесбійству, гею».

Правозахисники засудили результати голосування депутатів, назвавши законопроєкт «законодавством про ненависть».

«Сьогодні трагічний день в історії Уганди. Парламент схвалив закон, яке пропагує ненависть і має на меті позбавити ЛГБТІК+ їхніх основних прав. Положення законопроєкту про боротьбу з гомосексуальністю є варварськими, дискримінаційними та неконституційними. Я знаю, що для ЛГБТІК+ спільноти це важкий день, але, будь ласка, не втрачайте надії. Битва не закінчена; цей огидний законопроєкт буде зрештою скасовано. Ми будемо боротися, доки всі люди в Уганді не зможуть користуватися правами, гарантованими їм Конституцією», — написала на своїй сторінці в Twitter юристка і правозахисниця Сара Касанде.

За даними видання, лише в лютому понад 110 ЛГБТК+ людей в Уганді звернулися до правозахисної групи Sexual Minorities Uganda (Smug) через арешти, сексуальне насильство, виселення та публічне роздягання. З-поміж усіх представників спільноти найбільше страждають трансгендери.

 

 

Фото: Twitter Musoke Patrick