Уряд Італії обмежив визнання батьківських прав тільки для біологічного батька в одностатевих родинах.
Як повідомляє Associated Press, міська влада Мілану отримала наказ припинити автоматичний запис обох батьків в одностатевих парах у міських реєстрах. Це було останнє велике місто, де діяв спрощений механізм всиновлення біологічної дитини партнера.
Очікується, що це вплине на сотні сімей, адже визнання батьківських прав є важливим у низці повсякденних ситуацій, зокрема дозвіл на медичне лікування або участь у шкільних заходах.
Мер Мілану Джузеппе Сала заявив, що боротиметься за рівні батьківські права одностатевим парам. Водночас він пояснив, що не може наказати працівникам міського відділу реєстрації актів цивільного стану не виконувати рішення уряду, яке, на його думку, є «кроком назад».
«Відсьогодні, навіть більше, ніж раніше, я беру на себе зобов’язання вести цю політичну боротьбу та з особливою увагою стежити за кожним нормативним і судовим розвитком цієї складної справи», — додав він.
ЛГБТК+ активісти в Італії назвали це рішення останнім наступом на права їхньої спільноти, здійсненим італійським урядом, який вважається ультраправим та неодноразово використовував риторику проти ЛГБТК+.
Президентка організації Famiglie Arcobaleno, яка представляє сім’ї ЛГБТК+ в Італії, Алессія Крочіні заявила, що мер Сала зіткнувся з рішенням, яке було «болісним і несправедливим».
«Ми дізналися про цю новину з глибоким розчаруванням, усвідомлюючи, наскільки цей уряд докладає зусиль, щоб позбавити батьків одностатевих сімей будь-якого мінімального права на громадянство в Італії. Ця влада є максимальним проявом гомофобії», — сказала вона.
За оцінками Італійської гей-партії, яка була створена 2020 року для боротьби проти дискримінації геїв, приблизно 150 тисяч дітей страждають від того, що в Італії не визнають права обох батьків в одностатевих шлюбах.
Речник партії Фабріціо Марраццо закликав мерів італійських міст не виконувати вимогу уряду: «Коли норми є дискримінаційними, мерам потрібно мати сміливість сказати про це».
Як повідомляє La Repubblica, також Комісія з питань європейської політики Сенату Італії скасувала визнання європейського свідоцтва про народження дітей, яке визнає права дітей одностатевих пар по всій Європі. Представники більшості, які проголосували за це рішення, пояснюють це боротьбою зі спробами обійти заборону сурогатного материнства, яка діє в Італії.
- Італія офіційно дозволила одностатеві шлюби у 2016 році, проте не надала таким парам право на всиновлення, побоюючись, що це заохочуватиме сурогатну вагітність, яка залишається незаконною. Через відсутність чіткого законодавства з цього питання деякі суди ухвалили рішення на користь дозволу одностатевим парам усиновлювати дітей одне одного, а мери деяких міст, у тому числі Мілана, реєстрували сурогатні народження одностатевих пар.
- У грудні 2022 року Касаційний суд ухвалив, що діти, народжені за кордоном від двох батьків і сурогатної матері, можуть бути визнані в Італії лише після рішення суду, який вказуватиме у свідоцтві лише одного з батьків, а інший має пройти процедуру усиновлення. Цей процес може тривати багато років.
- Це порушує норми Європейського Союзу, що передбачають визнання батьківства, встановленого в одній державі-члені, в будь-якій іншій державі-члені без будь-якої спеціальної процедури, незалежно від того, чи йдеться про дітей гетеросексуальних пар, одностатевих батьків, дітей, усиновлених або народжених за допомогою сурогатного материнства, де це є дозволено.
Фото: Vlada Karpovich: Pexels