Британська співачка Періс Палома незабаром презентує кліп на пісню Labour, що присвячена «жінкам, які виконують всю домашню та емоційну роботу в стосунках, і заслуговують на більше».
Виконавиця виклала у своєму TikTok декілька фрагментів кліпу, зокрема, перший переглянули вже понад 5 мільйонів користувачів, хоча зазвичай відео Паломи набирають значно менше переглядів.
У пісні розповідається про патріархальне суспільство, співачка наголошує на нерівності й несправедливості, яких зазнають жінки протягом багатьох століть. Зокрема, чоловік змушує жінку виконувати надто багато роботи: «Весь день, щодня лікарка, мати, покоївка, гарна дівчина, потім незаймана, медсестра, потім служниця, просто придаток, що живе, щоб обслуговувати його, щоб він навіть пальцем не поворухнув».
Прем’єра кліпу запланована на 24 березня, і трек стає дедалі популярнішим. Деякі користувачки використовують пісню, щоб розповісти свої історії про сексизм і упередження щодо жінок.
Так, Олівія Кірбі продемонструвала різні «стандарти краси протягом десятиліть», використовуючи додаток для деформації свого тіла.
@olivia_kirkbyThe expectations of women have always been too much when is enough going to be enough?♬ labour by Paris Paloma – Paris Paloma
Користувачка regardinglily процитувала слова Тревора Ноа з книжки «Народжений злочинцем: історії з південноафриканського дитинства». Він зазначає, що його мати завжди говорила, що «зазвичай чоловік хоче підкорити жінку, але він ніколи не закохується в підкорену жінку».
«Він як колекціонер екзотичних птахів, йому потрібна лише вільна жінка, тому що він мріє посадити її в клітку», — пише він.
@regardinglily – Trevor Noah, Born a Crime: Stories From a South African Childhood #toomuchlabour #parispaloma #booktok #fyp #foryoupage #femalerage ♬ labour by Paris Paloma – Paris Paloma
Ще одна користувачка розповіла декілька історій з власного життя, зокрема, як вона пішла з роботи, дізнавшись, що її зарплата була найменшою, а згодом дізналася, що на її місце взяли чоловіка, якому платили вдвічі більше.
@pinepupThis song got me side eyeing my man for no reason lmao♬ labour by Paris Paloma – Paris Paloma
Ще одна користувачка згадала заняття з політології в коледжі, на яких було лише три жінки, і чоловіка, який кричав, що дівчат взагалі не мають допускати до політології. У відповідь на це хлопці сміялися, а дівчата плакали.
@famousblonde this was the day i changed my major to poltical science #toomuchlabour #toomuchlabor #feminism #women ♬ labour by Paris Paloma – Paris Paloma
- Раніше Світовий банк випустив щорічний звіт «Women, Business and the Law 2023», що оцінює закони й нормативні акти, які впливають на економічні можливості жінок. Згідно з аналізом, лише 14 країн світу надають повний правовий захист жінкам та гарантують рівні права, принаймні з юридичного погляду.
- Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш заявив, що для досягнення гендерної рівності за нинішніх темпів знадобиться 300 років, а здобутий за десятиліття прогрес «тане на очах». За його словами, деякі країни виступають навіть проти включення гендерної проблематики до багатосторонніх переговорів.
Фото: Facebook Parispalomamusic