Ірландія запровадила перше державне свято на честь жінки

від | 01.02.2023 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Ірландія з 2023 року вперше відзначатиме як державне свято День святої Бригіди.

День святої Бригіди — на честь єдиної жінки з трьох покровителів країни — в Ірландії відзначають 1 лютого, а загальний вихідний надаватимуть першого понеділка лютого.

Традиційно до Дня святої Бригіди заведено плести особливі хрести з соломи або зелених паростків. Існує також повір’я, що якщо лишити якийсь предмет одягу надворі в ніч проти свята, то свята Бригіта благословить його на всяку вдачу.

Ірландія запровадила перше державне свято на честь жінки Ірландія запровадила перше державне свято на честь жінки

Нині в день національного свята не лише вшановують пам’ять відомої святої Ірландії, а і відзначають внесок усіх ірландських жінок в науку, мистецтво, літературу, спорт тощо. Цього дня відбуваються різноманітні воркшопи, музичні та мистецькі шоу за участю відомих жінок, поетичні читання і світлові шоу.

Найвідомішим з-поміж них є лайт-шоу, що організовується феміністичним рухом Herstory, який ініціював і лобіював заснування державного вихідного до Дня святої Бригіди. В рамках концепції шоу — освітлення ключових визначних місць у всій Ірландії графічними портретами власне самої Бригіди і відомих жінок-ірландок.

За часів дохристиянської Ірландії на 1–2 лютого припадав язичницький фестиваль Імболк. Він ознаменовував початок весни за кельтським календарем і вшановував язичницьку богиню родючості та зцілення Бригіду. У п’ятому столітті нашої ери в Ірландії з’явилася нова постать, яка згодом стала ученицею святого Патріка і покровителькою всієї країни — свята Бригіда Кілдерська. Вона була названа на честь кельтської богині своїм батьком-язичником, проте зіграла нову фундаментальну роль — навернула до християнства значну частину ірландського населення і заснувала перший монастир в Ірландії, який був до того ж чоловічо-жіночим. Свята Бригіда за життя була новаторкою — мала в підпорядкуванні 15 тисяч черниць, обладнала скрипторій та лікарню при монастирі, займалася викладанням і, згідно з повір’ями, творила багато див.

 

Фото зі світлового шоу 2022 року в місті Кілдер (батьківщина святої Бригіди), надані Michael O’Rourke.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

alyona alyona випустила пісню про інклюзивну відбудову та доступність українських міст

В Україні запустили соціальну кампанію «Відбудуймо країну доступною для кожного», метою якої є інклюзивна відбудова українських міст та підтримка маломобільних груп населення. Ініціатором кампанії є неурядова організація...

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про найвідомішу у світі гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Українська співачка Alina Pash випустила пісню та Lyric-відео, присвячені всесвітньо відомій гуцулці Марії Кречунєк, яку називали Чукутихою. Жінка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Чукутиха знала так...