У Великій Британії заборонять всі різновиди конверсійної терапії

від | 19.01.2023 | Новини, Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

У Великій Британії готують новий закон, який заборонятиме всі форми конверсійної терапії в Англії та Уельсі, зокрема практики для трансгендерних людей.

Про це повідомила британська міністерка культури Мішель Донелан.

«Уряд найближчим часом опублікує проєкт закону та попросить про його попередній розгляд Спільним комітетом на цій парламентській сесії. Законопроєкт захищатиме всіх, включно з тими, хто став мішенню через свою сексуальність або трансгендерність», — наголосила вона.

За словами Донелан, це «складна сфера», і заборона не повинна «шкодити дітям і молодим людям (кількість яких зростає), котрі переживають гендерно пов’язаний дистрес, шляхом ненавмисної криміналізації або придушення законних розмов, які батьки або лікарі можуть вести зі своїми дітьми».

Конверсійна терапія — сукупність методик, якими намагаються змінити чиюсь сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність, у разі коли людина ідентифікувала себе не тією статтю, що була зареєстрована при народженні. Терапія може включати розмови та молитву, але є жорсткіші практики, наприклад, екзорцизм, фізичне насильство та позбавлення їжі.

За даними BBC, наразі невідомо, наскільки поширені такі практики, але, згідно з результатами загальнобританського опитування представників ЛГБТ-спільноти, зі 108 тисяч респондентів 5% людей розповіли, що їм пропонували певний різновид конверсійної терапії, тоді як 2% пройшли її. Серед респондентів-трансгендерів 8% сказали, що їм пропонували конверсійну терапію, а 4% сказали, що вони проходили її.

  • Заборонити конверсійну терапію у Великій Британії планували ще 2021 року. Раніше йшлося лише про заборону терапії для гомосексуалів та бісексуалів.
  • Наразі конверсійна терапія заборонена в Німеччині, Канаді, Франції та кількох штатах США.
  • У 1993 році Всесвітня організація охорони здоров’я переглянула Міжнародну класифікацію хвороб, і перестала вважати гомосексуальність та бісексуальність розладом. Ця класифікація є чинною і нині, зокрема в Україні.
  • Раніше психологиня в ГО «Точка опори», авторка тренінгів, науково-популярних статей та онлайн-курсів із роботи з ЛГБТ-підлітками та їхніми батьками, Марина Діденко розповіла DIVOCHE.MEDIA, чому підлітків цькують за гендерну ідентичність та сексуальну поведінку і до яких наслідків призводить «перевиховання» та «лікування» гомосексуальності.

Фото: Rosemary Ketchum: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...