Кадр з фільму Алькаррас
//

Фільм «Алькаррас», який переміг на Берлінале-2022, покажуть в українських кінотеатрах

Почати
//
2 хв на читанння

Драма іспанської режисерки Карли Сімон «Алькаррас», яка отримала «Золотого ведмедя» на 72-му Берлінському кінофестивалі, вийде в обмежений прокат в українських кінотеатрах 9 лютого.

Кінокомпанія «Артхаус Трафік» виклала на своєму YouTube-каналі український трейлер фільму.

Стрічка розповідає історію сім’ї фермерів, яка ось уже кілька поколінь вирощує персики в невеликому каталонському селищі Алькаррас. Однак цьогорічний урожай може стати останнім — новий землевласник хоче знищити сад і розмістити на його місці сонячну електростанцію. Родині загрожує виселення — і втрата набагато більшого, ніж їхній будинок.

«Алькаррас» — другий повнометражний фільм іспанської режисерки Карли Сімон («Літо, 1993»). Сценарій, який вона написала в співавторстві з Арнау Віларо, високо оцінило видання Rolling Stone, назвавши його «розумним і делікатно виліпленим».

У картині майже не залучені професійні актори: каст склали справжні мешканці регіону довкола Алькарраса. Винятком стала Берта Піпо, сестра режисерки, яка виконала роль сестри з Барселони.

В Іспанії «Алькаррас» став одним із головних фільмів року. Його висунули на здобуття премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм». Метр іспанського кінематографа Педро Альмодовар назвав «Алькаррас» шедевром. Зараз стрічка — фаворитка та одна з лідерок за кількістю номінацій на головні іспанські кінонагороди: Національну кінопремію Goya, Премію Асоціації кіноавторів, а також каталонську кінопремію Gaudi.

На сайті Metacritic картина набрала 85 балів та здобула позначку Must See. На платформі Rotten Tomatoes «Алькаррас» має рейтинг 90% та відзнаку «Сертифікована свіжість», яка присуджується картинам із найкращими рецензіями. Рейтинг на IMDb — 7.1.

В Україні стрічку можна буде побачити лише в окремих кінотеатрах, зокрема показ фільму анонсувала мережа «Планета Кіно».