Facebook та Instagram можуть скасувати заборону на фотографії з оголеними жіночими грудьми

від | 19.01.2023 | Новини, Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

Наглядова рада компанії Meta, яка володіє Facebook, Instagram та WhatsApp, закликала переглянути правила, що забороняють зображення жінок з оголеними грудьми.

Відповідне рішення було ухвалене 17 січня на засіданні наглядової ради, до складу якої входять низка науковців, політиків і журналістів, що надають консультації щодо політики модерації контенту. Вони порадили Meta змінити свої стандарти щодо зображення оголеної натури та сексуальної активності дорослих, «щоб вони керувалися чіткими критеріями, які відповідають міжнародним стандартам у галузі прав людини», повідомляє The Guardian.

Це сталося після того, як Facebook цензурував два пости з акаунту американської пари, яка є трансгендерами та небінарними людьми. Вони виклали фото топлес, але прикривши соски, з підписами, що описують піклування про здоров’я трансгендерів, і оголошення про збір коштів на операцію на грудях. Система штучного інтелекту видалила пости користувачів, проте пара оскаржила це рішення, зрештою Meta відновила публікації.

Рада ухвалила, що «політика ґрунтується на бінарному погляді на гендер і відмінності між чоловічим і жіночим тілами», що робить правила проти оголення сосків «нечіткими», коли йдеться про інтерсексуальних, небінарних і трансгендерних користувачів. Вона рекомендувала Meta «визначити чіткі, об’єктивні критерії, що поважають права людини» щодо модерації оголення, «щоб до всіх людей ставилися відповідно до міжнародних стандартів у галузі прав людини».

Компанія має 60 днів на те, щоб висловити публічну реакцію на рекомендації наглядової ради послабити обмежувальний спосіб контролю за тілами.

«Ми постійно вдосконалюємо нашу політику, щоб допомогти зробити наші платформи безпечнішими для всіх. Ми знаємо, що можна зробити більше, щоб підтримати спільноту ЛГБТК+, а це означає співпрацю з експертами та організаціями, що захищають ЛГБТК+, над низкою питань і вдосконаленням продуктів», — заявили у Meta.

Водночас експерти не впевнені, що автоматизовані системи модерації контенту Meta зможуть гарантувати дотримання нової політики щодо жіночих грудей, зокрема вони сумніваються, що штучний інтелект зможе відрізнити пост із топлес від порно.

«Контекст — це все, і алгоритми жахливі щодо контексту. Цікавим питанням буде, як Meta може створювати нові правила, не відкриваючи шлюзи для порнографії, ось чому насамперед існують ці правила. Це мало б бути можливим, але я скептично ставлюся до того, чи буде це можливо, якщо модерація вмісту автоматизована. Головний урок усього цього: коли ви створюєте автоматизовані системи, ви матимете наслідки для людей, які є більш маргіналізованими або перебувають у меншості в суспільстві. Це люди, яких карають за допомогою алгоритму», — сказала директорка Центру цифрової журналістики Tow Емілі Белл.

Активістка і директорка відділу з міжнародної свободи слова в Electronic Frontier Foundation Джилліан Йорк додала, що компаніям, які використовують штучний інтелект, «важко» ухвалити правильне рішення в будь-якому випадку: «Наприклад, автоматизованій технології непросто ухвалити рішення про те, хто топлес дорослий, а хто дитина. Штучний інтелект може визначити між дев’ятирічним і 26-річним, але як щодо 17-річного та 18-річного?»

У 2015 році художниця з Лос-Анджелесу Міколь Хеброн створила наліпки із зображеннями чоловічих сосків, які дозволені в Instagram, щоб користувачі соцмережі могли накладати їх зверху на власні, щоб висміяти несправедливість. У 2019 році жінку запросили до штаб-квартири Instagram, щоб обговорити політику компанії щодо сосків. «Під час цієї зустрічі ми дізналися, що в команді з модерації контенту не було трансгендерів, і я також помітила, що там не було гендерно нейтральних ванних кімнат. Це все, що мені потрібно було знати, щоб зрозуміти, що розмова про гендер та інклюзивність не ведеться в Meta», — розповіла Хеброн.

Водночас художниця зауважила, що була «схвильована» тим, що наглядова рада зайнялася питанням дискримінації за ознакою статі та статі. «Крім просто “давайте дозволимо жінкам бути топлес”, що мене зовсім не цікавить, я вважаю, що дуже важливо дотримуватися мети надати автономію всім тілам. Багатьом людям розмови про соски видаються несерйозними, але якщо ви подумаєте про те, як уряди в усьому світі намагаються контролювати та пригнічувати жіночі тіла, транс-тіла чи небінарні тіла, це не так», — наголосила Хеброн.

  • У 2000-х роках у світі став популярним рух лактивізму (лактація та активізм). Лактаційні активісти (лактивісти) відстоюють свої права годувати дитину грудьми, а також говорять про необхідність такого годування для жінок та дітей. Також лактавістки провели низку акцій протесту на підтримку кампанії #FreetheNipple, намагаючись придушити образ грудей як невід’ємно сексуальних. Кампанію підтримали низка зірок, зокрема Ріанна, Майлі Сайрус і Ліна Данем.

 

Фото: cottonbro studio: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі лікарі відмовлялися робити аборт зґвалтованій підлітці «з міркувань моралі». Від МОЗ вимагають покарати лікарні, які не надають послуги

У Польщі стався черговий скандал через відмову лікарів робити аборт постраждалій від зґвалтування. Ситуацію погіршує те, що...