Відома акторка Олеся Жураківська очолила Театр драми і комедії на лівому березі

від | 12.01.2023 | Новини, Фемкульт

Час читання: ( Кількість слів: )

Відома українська акторка Олеся Жураківська очолила Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра. Виконувати обов’язки директорки-художньої керівниці вона буде протягом воєнного стану і до проведення конкурсу на цю посаду.

Про це, посилаючись на рішення Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, повідомили у пресслужбі театру.

«Моя команда — весь театр, в якому я пропрацювала понад 20 років. Власне, довіра колективу стала причиною ухвалення мною такого важливого і складного для мене рішення — очолити рідний театр. Наша мета на сьогодні, враховуючи обставини, в яких ми живемо, — не втратити те, що ми напрацювали, зберегти і примножити наші надбання, наші традиції, а для нашого театру традиційним є: експериментувати, не боятися говорити про важливе і бути в авангарді», — заявила Олеся Жураківська.

За її словами, в планах театру — постановки українських та іноземних режисерів, відкриття нових імен і напрямів, фестивалі та гастролі, трансформація всередині команди і постійний контакт із глядачем через вистави, обговорення, «створення сімейного контенту, онлайн і просто в фойє нашого театру, тому що театр, попри сирени і відключення світла, має бути місцем, що зігріває душі».

Олеся Жураківська не виключає, що буде подаватися на конкурс директора-художнього керівника, коли його оголосять (після завершення воєнного стану в Україні), якщо «мої колеги так само довірятимуть мені, як зараз».

«Все залежатиме від того, як я справлятимуся зі своєю місією. В жодному разі мені б не хотілося, щоб колектив, в якому я працюю, втратив до мене довіру. Визначальним стане те, як ми разом пройдемо цей шлях», — сказала вона.

  • Олеся Жураківська працює в Театрі на лівому березі з 2002 року. Вистави за її участю користуються глядацьким попитом. Наразі вона грає у моновиставі «Усі найкращі речі» режисерки Тамари Трунової та виставі, яка вже 20 років йде на сцені Театру на лівому березі, «Корсиканка» режисера Олексія Лісовця. Чотириразова номінантка театральної премії «Київська пектораль» (2006, 2009, 2013, 2019).
  • У кіно Жураківська почала зніматися у 1999 році і швидко здобула прихильність глядачів. За роль у серіалі «Шлях у порожнечу» (2014) стала лауреаткою телевізійної нагороди «Телетріумф». У 2018 році зіграла у фільмі Сергія Лозниці «Донбас» і була номінована на премії «Кіноколо» (2018) і «Золота дзиґа» (2019).
  • У 2021 році отримала особисту зірку на «Площі зірок» у Києві за видатний внесок в українське театральне й кіномистецтво. Також нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Фото: Facebook Олесі Жураківської

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році у світі вбили найбільшу кількість журналісток за п’ять років — звіт Коаліції жінок у журналістиці

У 2022 році було вбито найбільшу кількість журналісток за п’ять років, Іран став першою країною у світі за кількістю ув’язнених медійниць, а у Туреччині правозахисники зафіксували щонайменше 150 випадків тиску на...

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок, на яких знущалися з дівчат, взяли під варту на два місяці без альтернативи внесення застави

Організаторів вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Андрія Ярину та його товариша Ярослава Домбровського взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Про це з зали Шевченківського райсуду Києва...