У Фінляндії 2022 року рекордна кількість жінок завершила добровільну строкову службу у лавах Збройних сил або прикордонної служби — 1040 військовослужбовиць.
Про це повідомили в Силах оборони країни, зауваживши, що 72% звільнених у запас жінок відслужили 347 днів.
Ще один рекорд у Фінляндії поставили вже 2023 року — на службу в армії заступили 1211 жінок.
За даними Сил оборони, інтерес до проходження добровільної військової служби у Фінляндії зростає з 2009 року. Наразі резервістками є вже понад 12 тисяч військовослужбовиць та прикордонниць.
Як розповів полковник Карі Пієтіляйнен, начальник відділу навчання Генерального штабу, у Фінляндії жінки-доброволиці зазвичай претендують на найвідповідальніші службові посади.
Від 2020 року у Фінляндії триває добровільний експеримент, в рамках якого чоловіки та жінки разом проживають у казармах. Він мав підвищити почуття згуртованості між представниками різних гендерів в армії, оскільки раніше призовниці почувалися вигнанцями.
Найбільш суттєвими перевагами експерименту у Міноборони Фінляндії вважають розвиток групової згуртованості, ефективність поінформованості та підвищення рівня використання засобів розміщення. Згідно з опитуванням, 80% усіх жінок і 71% усіх призовників, які брали участь в експерименті, досить або дуже позитивно поставилися до нього.
- Добровільна військова служба для жінок у Фінляндії з’явилася у 1995 році. Тоді заявки подали 795 жінок, проте відібрали лише 25 із них. У 2022 році кількість заявок стала рекордною — 1500. Військовослужбовицями стали 1040 жінок. За даними Міноборони Фінляндії, приблизно 60–70% жінок проходять офіцерську підготовку.
- Фінляндія має понад 1300 кілометрів сухопутного кордону з росією. 18 травня 2022 року на тлі повномасштабного вторгнення рф в Україну Фінляндія та Швеція подали заявку на вступ до НАТО. На початку листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Швеція і Фінляндія виконали всі вимоги для вступу в Альянс. Країни стануть членами НАТО, коли всі чинні 30 країн-членів Альянсу ратифікують приєднання. Наразі цього ще не зробили лише дві країни — Туреччина та Угорщина.
Фото: Puolustusvoimat