Владислава «Аїда» Черних
/

Під час виконання завдання загинула бойова медикиня «Аїда» з харківського добровольчого підрозділу «Хартія»

Почати
/
2 хв на читанння

У Донецькій області, під Бахмутом, виконуючи бойове завдання, загинула 28-річна бойова медикиня добровольчого підрозділу «Хартія» Владислава Черних («Аїда»).

Як повідомив командир «Хартії» Всеволод Кожемяко, доброволиця загинула 28 грудня.

«Я особисто забирав Владу з дому, коли в травні цього року мені сказали, що є дівчинка, яка хоче до нас у підрозділ, але мешкає за містом майже в зоні бойових дій і не може добратися до Харкова. Я був поруч і заїхав за нею. Її тоді з гордістю проводжала вся родина», — розповів він.

За словами Кожемяка, «Аїда» прийшла у підрозділ як медикиня, але під час проходження піхотної підготовки, яка є обов’язковою для всіх, головний сержант помітив, що вона дуже влучно і впевнено працює зі стрілецькою зброєю.

«Так вона стала першою жінкою в “польовій частині» Хартії. Якось я підійшов до неї на стрільбищі і з жартом запитав, чи не ображають її хлопці в підрозділі. “Хай тільки спробують!”, — відповіла вона. Потім пам’ятаю, як вона на моїх очах із першого пострілу в перший раз влучила в ціль із гранатомета. І всі зрозуміли, що це серйозний боєць», — зауважив командир підрозділу.

Очільник «Хартії» згадує, що Влада була дуже жадібна до нових знань і постійно навчалася військовій справі.

«Вона прийшла до нас як медик, але працювала і в розвідці, і потім стала пілотом дронів різного призначення — розвідників, бомбардувальників, камікадзе. Вона була сфокусована на знищенні окупантів і звільнені від них української землі. Не один раз виконувала дуже складні бойові завдання. Завжди сконцентрована, впевнена в собі і в правоті справи, з гарним почуттям гумору, освічена.., дуже ефективна і в той же час скромна. Тільки декілька тижнів тому вона врятувала життя важко пораненому побратиму, надавши йому першу допомогу на полі боя, коли їх екіпаж БПЛА потрапив під вогонь ворожого гелікоптера. Дуже важка втрата для “Хартії”. Без будь яких перебільшень», — додав Кожемяка, запевнивши, що українські захисники обов’язково помстяться за «Аїду».

Фото: Facebook Всеволода Кожемяка