В Україні запустили онлайн-конструктор вишитих сорочок «Витвори»

Почати
3 хв на читанння

В Україні створили вдумливий бренд вишиванок «Витвори» — онлайн-конструктор вишиванок, в якому можна самостійно обрати фасон, довжину, вишивку з бібліотеки автентичних орнаментів зі старовинних зразків, а ще колір тканини.

Започаткувала бренд родина колекціонерів народного мистецтва Євген та Людмила Дмитруки. До створення власного бренда засновники йшли понад три роки, а колекцію з майже п’яти тисяч експонатів збирали 17 років. Оцифровуючи та ретельно описуючи впродовж останніх восьми років власну колекцію, подружжя збагнуло, що вишиті сорочки можуть бути ще й яскравим виявом локальної ідентичності, вони здатні свідчити: «Ми з Полтавщини, Чернігівщини, Покуття…». На основі оцифрованих експонатів сформували масштабну базу зразків орнаментів, що належать до різних локальних стилів. Найкращі з цих орнаментів тепер використовуються в онлайн-конструкторі.

В Україні запустили онлайн-конструктор вишитих сорочок «Витвори» В Україні запустили онлайн-конструктор вишитих сорочок «Витвори»

Головна ідея онлайн-конструктора полягає у можливості складати власні композиції вишивки з автентичних зразків, що належать до обраних локальних стилів. У такий спосіб досягається, по-перше, унікальність, тобто фактично неповторність кожного витвору, а по-друге, 100% автентичність, тобто належність до певної локальної традиції.

«Наш бренд — це про вшанування нашої спадщини без її зношення. Ми хочемо продемонструвати, що вишиті сорочки можуть бути стильними не лише тоді, коли їх створюють імениті дизайнери, але й тоді, коли їхніми авторами стають самі ж покупці», — пояснює Євген Дмитрук.

Бренд «Витвори» сповідує концепцію свідомого підходу до моди, споживання, довкілля та культурної спадщини. Він не відшиває сорочки, не має шоурумів та не лишає зайвого вуглецевого сліду — на сайті кожен може обрати й створити власну унікальну вишиванку. Замовлення вишиють спеціально для покупця, кожну річ виготовляють в одиничному екземплярі.

В Україні запустили онлайн-конструктор вишитих сорочок «Витвори»

«Сприяти бути собою — це основна місія нашого бренда. Наші замовниці є героїнями бренда “Витвори”. Кожна з них пише свою власну історію і грає в цій історії головну роль. Ми в їхніх історіях всього лише зброєносці, служба підтримки, back office. Все найважливіше, творче і креативне роблять наші героїні, ми лише виконуємо їхні побажання», — наголошує Людмила.

Усі сорочки шитимуться з натурального льону або коноплі. Такі матеріали надаються для переробки та дозволяють практикувати цивілізоване ставлення до нашої культурної спадщини. Уся фурнітура (нитки, ґудзики, застібки, інші елементи сорочок) виробляється й постачається українськими компаніями.

Особливу увагу засновники бренда приділили пакованню: кожен виріб буде у кастомізованому тубусі, на якому буде зображено сам витвір та буде зазначено імена його творців.

Наразі на сайті можна доступні для замовлення лише жіночі вишиті сорочки, але у планах — додати чоловічі, а згодом й інші речі.