Ділову газету The Wall Street Journal вперше очолить жінка

Почати
2 хв на читанння

Американську щоденну газету The Wall Street Journal, яка публікує новини політики, економіки, фінансів, культури, а також аналітичні огляди, вперше в історії видання очолить жінка — досвідчена британська журналістка Емма Такер, яка нині працює в The Sunday Times.

Відповідне рішення ухвалила компанія News Corp., яка є власницею WSJ та Sunday Times.

Чинний головний редактор Метт Мюррей, який очолював видання з червня 2018 року, залишить посаду 1 лютого 2023 року і перший місяць допомагатиме Такер увійти в курс справ, а потім перейде на іншу керівну посаду у News Corp., інформація про яку нині не розголошується

«Як давня шанувальниця і читачка геніальної журналістики The Wall Street Journal, для мене велика честь редагувати цю чудову газету. Не можу дочекатися початку співпраці з усією командою журналу та моїми новими колегами з Dow Jones, які за останні роки так багато зробили для публікації важливих журналістських матеріалів та встановлення нових рекордів», — заявила Емма Такер.

Кандидатура пані Такер на посаду головного редактора The Wall Street Journal була одноголосно схвалена спеціальним комітетом, який стежить за дотриманням редакційних стандартів та питань етики у WSJ.

Емма Такер здобула освіту в Оксфордському університеті, де вивчала політику, філософію та економіку. Журналістську кар’єру розпочинала у Лондоні у Financial Times, висвітлюючи близькі їй теми політики та економіки. Пізніше була редактором недільної програми Financial Times, а потім заступником редактора The Times. З січня 2020 року, тобто від початку пандемії COVID-19, обіймала посаду редактора The Sunday Times. Редакція під її керівництвом приділяла значну увагу журналістським розслідуванням. За даними News Corp, за час роботи Такер цифрова читацька аудиторія The Sunday Times зросла більш ніж удвічі. А кількість передплатників на цифрову версію The Times та The Sunday Times збільшилася з 320 тисяч (станом на кінець 2019 року) до 450 тисяч (станом на вересень 2022-го).

Фото: Francesco Guidicini