У Перу вперше в історії президентом стала жінка

Почати
1 хв на читання

У Перу першою жінкою-президентом стала колишня віцепрезидентка й міністерка розвитку та соціальної інтеграції Діна Болуарте.

Вона склала присягу 7 грудня, через декілька годин після оголошення імпічменту попередньому очільнику країни Педро Кастільо. Термін її повноважень триватиме до 2026 року.

Діна Болуарте засудила поведінку колишнього президента Перу. У своїй промові після інавгурації вона заявила, що в країні необхідно створити такий уряд, до якого б увійшли представники всіх політичних сил.

  • Діна Болуарте розпочала свою політичну кар’єру 2018 року, коли балотувалася у мери округу Суркільйо від лівої політичної партії «Вільне Перу», проте не отримала достатньої кількості голосів. У 2020 році представляла «Вільне Перу» на позачергових парламентських виборах, однак її партія не змогла подолати відсотковий бар’єр і не потрапила до Конгресу. На президентських виборах 2021 року Болуарте стала кандидатом у віцепрезиденти від «Вільного Перу» разом із Педро Кастільйо. У другому турі виборів їхній тандем здобув перемогу. Обійняла посаду вона 28 липня, а наступного дня президент Кастільйо призначив її також міністром розвитку та соціальної інтеграції.
  • У липні 2022 року генпрокуратура Перу розпочала розслідування щодо Кастільйо через підозру в корупції. 7 грудня тодішній президент спробував розпустити Конгрес, проте парламент оголосив йому імпічмент («за» проголосував 101 депутат зі 130). Після цього Кастільйо також звинуватили у спробі держперевороту та заарештували.

Фото: пресслужба уряду Перу